Firma Osram zařadila do nabídky chytré nabíječky autobaterií

1. února 2021, 9:34

U elektrických a hybridních elektrických vozidel je baterie mnohem důležitější a dražší součástí automobilu než kdy dříve. Rostou tak i požadavky na jejich údržbu. Inteligentní nabíječky nabízejí chytré režimy nabíjení, které odpovídají typu baterie a udržují její optimální stav. Inteligentní nabíječky OSRAM BATTERYcharge nabíjejí všechny typy baterií, včetně lithium-iontových, a to od 6V, přes 12V baterie s kapacitou až 170 Ah až po 24V baterie s kapacitou 70 Ah.

Osram chytrá nabíječka autobaterií

Všechny modely mají záložní funkci, která pomáhá chránit baterii před vybitím v zimě nebo při delších odstávkách. Nabíječky mají jasný LCD displej s podsvícením a všechny funkce lze ovládat jediným tlačítkem. Mají rovněž ochranu, která zabraňuje poškození elektrického systému proti účinkům při přepólování nebo zkratu. Když jsou dobíječky zapnuté, zahájí vícestupňový nabíjecí cyklus a automaticky přejdou do udržovacího režimu, jakmile je baterie plně nabitá – to zabraňuje přebíjení.

Lithiové baterie se nabíjejí v 7 krocích, zatímco nejběžnější olověné baterie/AGM v 9 krocích. OSRAM BATTERYcharge jsou kompatibilní s vozidly se systémem start-stop. Součástí jejich vybavení je kromě klasických klešťových konektorů také kabel s kruhovými svorkami, který lze trvale instalovat do automobilu, aby se připojení nabíječky usnadnilo.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!