Nová zařízení pro servis klimatizací ACS 563 a ACS 553 od společnosti Bosch

12. dubna 2021, 16:18

Právě včas pro letošní sezónu servisu klimatizací uvedla společnost Bosch na trh dvě nové řady servisních jednotek: ACS 563 pro klimatizační systémy používající chladivo R1234yf a ACS 553 pro chladivo R134a. Nová zařízení doplňují servisní portfolio klimatizací Bosch a podporují servisy při každodenních servisních úkonech, jako je odsátí chladiva, plnění a recyklace chladiva.

Díky tomu může autoservis provádět všechny standardní servisní úkony na klimatizačních systémech osobních a užitkových vozidel se spalovacími motory i na systémech hybridních a elektrických vozidel. Nová zařízení tak umožňují i menším dílnám začít provádět profesionální a ekonomický servis klimatizací a vytvářet další příležitosti k zisku. V autoservisech s vysokým objemem servisu klimatizací lze použít zařízení ACS 563 a ACS 553 také jako doplňkové přístroje, například v případě vysokého pracovního zatížení během sezóny servisu klimatizací.

Plně automatický proces nových servisních zařízení pro údržbu klimatizace nevyžaduje žádný manuální zásah. To zajišťuje krátké servisní časy a tím i efektivní servis klimatizace vozidla. Jednotlivé servisní funkce lze nicméně volit i ručně. Intuitivní grafické uživatelské rozhraní barevného displeje a manometry o průměru 100 mm umožňují efektivní a snadnou obsluhu. Další podpůrnou funkcí usnadňující práci obsluhy je integrovaná databáze obsahující specifikace klimatizačních systémů většiny vozidel na trhu.

Zařízení během krátké doby odsaje až 95 % chladiva. To šetří čas a peníze, a zároveň zajišťuje udržitelné využívání zdrojů. Odvzdušnění vnitřního zásobníku je řízeno elektronicky. Tím se snižuje riziko přetlaku a zvyšuje se bezpečnost servisního technika. Přístroje pro servis klimatizací ACS 563 a ACS 553 jsou vybaveny uživatelsky přívětivým programem pro volbu správného typu oleje s integrovanou funkcí proplachování hadic. Lze je proto velmi flexibilně použít jak pro vozidla se spalovacími motory, tak pro elektrická a hybridní vozidla. Přesné elektronické řízení systému odstranění nekondenzovatelných plynů a vnitřní vysoce účinný vysoušecí filtr zajišťují, že zregenerované chladivo neobsahuje vzduch ani vlhkost.

Konstrukce přístrojů usnadňující údržbu umožňuje snadný přístup k jejich vnitřním součástem. Kromě toho chrání vnitřní zásobník a všechny komponenty před nárazy robustní kovový rám. Předchází se tak chybám měření, které se týkají odsátého nebo naplněného chladiva, jakož i problémům s funkčností a přesností pracovních výsledků. Rozsáhlý sortiment dostupného příslušenství umožňuje přizpůsobit jednotky specifickým požadavkům autoservisu.

Výkonná zařízení pro profesionální servis klimatizací

Kromě nových zařízení pro servis klimatizací ACS 563 a ACS 553 nabízí Bosch další klimatizační přístroje pro servisní dílny s velkým objemem opravárenských prací a údržby. Patří mezi ně vysoce kvalitní modely ACS 663 a ACS 653 a prémiové jednotky ACS 763, ACS 753 a ACS 863. Vyznačují se jednoduchou obsluhou a plně automatickými procesy, stejně jako mimořádně vysokým výkonem. Díky jedinečnému systému „Deep Recovery System“ získávají zpět až 99 % chladiva, a to i za ztížených okolních podmínek. Dvoustupňové vakuové čerpadlo má čerpací kapacitu 170 litrů za minutu. Proto lze rychle a efektivně provádět servis i větších klimatizačních systémů v užitkových vozidlech. Pro přesné zjišťování netěsnosti systému je možné dodatečně použít tlakovou zkoušku formovacím plynem.

U nejvyššího modelu ACS 863 se automaticky testuje i úroveň čistoty chladiva R1234yf. Kromě toho jsou jednotky ACS 763, ACS 753 a ACS 863 vybaveny integrovaným tlakovým testem za pomoci směni dusíku a vodíku (formovací plyn) pro přesné zjištění případné netěsnosti systému. Standardně také poskytují možnost vzdáleného sledování pracovních procesů na smartphonu. Toho lze dosáhnout instalací aplikace „ACS Connect“ do příslušného smartphonu. Pomocí integrovaného rozhraní WLAN lze tato servisní klimatizační zařízení připojit k dílenskému softwaru Bosch Connected Repair nebo k síti ASA. Integrovanou tiskárnu lze použít k tisku výsledků údržby přímo na zařízení.

Modely ACS 663 a ACS 653 také dosahují až 99procentní míry odsátí chladiva a provádějí servis klimatizace zcela automaticky bez manuálního zásahu. Pomocí několika volitelných sad pro dodatečnou montáž lze tato zařízení přizpůsobit potřebám jakékoli dílny.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!