ADAC test brzd: ATE Ceramic jsou vítězem testu

2. srpna 2021, 11:15

Brzdové destičky ATE Ceramic obsadily první místo v ADAC testu brzd, v konkurenci pěti dalších značek, s celkovou známkou 1,7 (dobrý). ADAC testoval celkem šest různých značek brzdových destiček a brzdových kotoučů, včetně originálního vybavení, různé značkové a sportovní brzdy a levné brzdy.

V testu byly ATE Ceramic brzdové destičky přesvědčivé v kombinaci s ATE originálními brzdovými kotouči, a to z hlediska opotřebení, kdy s přehledem porazily všechny ostatní konkurenty: V testu reálného brzdění, ale i za extrémního cyklického brzdění získaly celkovou známku 1,0 – o více než jednu známku méně než další nejlepší výrobek. U brzdné dráhy dosáhly druhého nejlepšího výsledku (1,5) a vykazovaly dobré třecí vlastnosti. ATE je značka technologického koncernu a automobilového dodavatele Continental.

ATE Ceramic brzdové destičky nabízejí obojí: vysokou bezpečnost, jak ukázaly výsledku testu, ale také dlouhou životnost. Díky speciální směsi u brzdových destiček ATE Ceramic dochází k velmi nízkému otěru, a tím i k menší tvorbě brzdového prachu. To nejenom snižuje samotné opotřebení, ale je také přínosem pro životní prostředí – a přivádí do servisu spokojené zákazníky,“ říká Maik Spengel, odpovědný produktový manažer společnosti Continental.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!