Nová automobilová čistička vzduchu Philips GoPure s technologií UV-C

2. srpna 2021, 13:14

Kabinové filtry jsou dobrým, ale ne zcela efektivním řešením. Mnoho nečistot přenášených vzduchem pronikne dovnitř vozu při otevírání dveří nebo na oblečení pasažérů. Účinným způsobem, jak udržet čistotu vzduchu v kabině vozidla, je přídavný systém čištění interiéru. Ten je součástí továrního vybavení a instaluje se do modelů vyšší kategorie. GoPure je řada palubních čističek vzduchu, které vyžadují k instalaci pouze 12V napájení.

automobilová čistička vzduchu Philips GoPure

Na trh byl právě uveden nejnovější model GP5611. Vizuálně se odlišuje válcovým pouzdrem, jehož průměr je přizpůsoben běžným držákům nápojů. To usnadňuje instalaci čističky a zároveň zvyšuje efektivitu jejího provozu.

Čistička funguje na základě několika filtračních systémů. Vyměnitelná kazeta SaniFilter Plus se skládá ze dvou vrstev – antibakteriální a HEPA. Ty mají schopnost průběžně zachycovat prachové částice, alergeny nebo bakterie o průměru pouhých 0,004 μm. Naopak kazeta HESAMax je zodpovědná za odstraňování chemických výparů z plastů a výfukových plynů. Tento systém navíc funguje neustále, a to i po odpojení napájení.

Posledním filtračním prvkem je UV-C světlo, které se po mnoho let používá mimo jiné ve svítidlech ke sterilizaci zdravotnických prostor. Vlnová délka ultrafialového záření 270-280 nm rozkládá molekulární vazby, které spojují DNA nebo RNA mikrobů. Uzavření ve speciálním krytu GoPure GP5611 zároveň zajišťuje neutralitu pro lidské tělo. Testy provedené laboratoří KR Biotech v Jižní Koreji ukázaly 99,99% schopnost zneškodnit viry, včetně SARS-CoV-2, které mohou způsobit akutní respirační onemocnění COVID-19.

Balení vzduchových čističek Philips GoPure GP5611 obsahuje sadu filtrů a napájecí kabel USB-C. Lze ji také připojit k instalaci 230 V a používat doma.

„Efektivní osvětlení vozidel je jen jedním z prvků, které mají reálný dopad na bezpečnost silničního provozu. Dále je nutné zajistit, aby se řidič i cestující během jízdy cítili dobře. Čističky vzduchu GoPure k tomu mohou přispět a doplňovat tradiční kabinové filtry. Jejich výhodou je schopnost zachytávat nečistoty, bakterie a viry přenášené při otevírání dveří nebo usazené na oblečení. Náš nejnovější produkt je vybaven UV-C světlem, které, jak prokázaly testy, dokáže snížit riziko přenosu koronaviru nebo lidské chřipky vzduchem,“ říká Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe ze společnosti Lumileds Poland, výrobce a distributora automobilového osvětlení značky Philips.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!