ZF Aftermarket: rozšíření možností opravy elektrické parkovací brzdy

16. srpna 2021, 16:49

Elektrická parkovací brzda (EPB) značky TRW se v posledních letech stala standardní výbavou většiny vozidel, což vyvolalo rostoucí poptávku na nezávislém trhu s náhradními díly. Stále více majitelů vozů však hledá cenově dostupnou alternativu ke kompletní výměně brzdového třmenu EPB. Značka TRW společnosti ZF Aftermarket nyní zákazníkům vychází vstříc a uvádí do prodeje novou sadu pro opravu motorku (aktuátoru) EPB.

Elektrická parkovací brzda (EPB) značky TRW

Stejně jako mnoho dalších komfortních prvků byla elektrická parkovací brzda nejprve zavedena ve vyšších třídách vozidel, ale nyní se stále častěji používá i v sériových modelech. Její výhody jsou působivé:

 • zvýšené pohodlí řidiče,
 • návrháři interiérů mají větší volnost,
 • umožnění nových asistenčních funkcí pro řidiče.

Přestože jsou varianty EPB s pohonem integrovaným do brzdového třmenu velmi spolehlivé a odolné, může dojít k jejich poškození, jako u každého jiného technického systému. Pokud k němu dojde, mohou autoservisy při opravách využít rozsáhlý sortiment společnosti ZF Aftermarket, která pod značkou TRW nabízí náhradní díly prakticky pro všechny případy oprav brzd, včetně EPB. Do této nabídky nyní přibyl nový produkt zaměřený na servis těchto zařízení.

Dosud musely servisy vyměnit celý brzdový třmen EPB, i když byl vadný pouze motorek. Elektrický motorek může selhat i v případě, že mechanická část brzdového třmenu je stále funkční a neporušená. Často se to stává, pokud je vozidlo delší dobu odstavené a brzdové destičky mají větší problém se oddělit od kotouče, čímž se přetíží motorek. Proto nyní společnost ZF Aftermarket nabízí novou sadu na opravu aktuátoru jako levnou a zdroje šetřící alternativu ke kompletní výměně.

TRW sada pro opravu motorku (aktuátoru) EPB

Sada se skládá z elektrického motorku, dvou upevňovacích šroubů a O-kroužku. Pomocí těchto dílů lze EPB opravit v krátké době a za nízkou cenu. Opravná sada je k dispozici pro následující modely:

 • Audi A3, A4, A5, A6, A7, A8, TT, Q3, Q7, Q8
 • BMW 5 series, X3, Z4
 • Jaguar F-Type Convertible
 • Seat Ateca, Leon, Alhambra
 • Škoda Karoq, Kodiaq, Superb
 • Volkswagen Golf VII, Passat, CC, Arteon, Tiguan, Touareg

Širší nabídka třmenů EPB

Společnost ZF Aftermarket pod značkou TRW také rozšířila svou nabídku kompletních brzdových třmenů EPB: Nově jsou v nabídce verze pro následující modely:

 • Audi A4, A5, A6, A7, A8 nebo Q3, Q5, Q7, Q8 a R8.
 • BMW 8 Series Coupé/Gran Coupé/Convertible

Brzdové třmeny jsou k dispozici ve stejných barvách, jaké se používají v originální výbavě (OE) – například: černá, červená, šedá a ultramarínová. Bližší informace a objednací čísla zjistíte z letáku ve formátu PDF.

Barevné brzdové třmeny TRW

Barevné brzdové třmeny pro mnoho modelů vozidel

Někteří výrobci vozidel navíc používají atraktivní barevné provedení třmenů nejen pro elektrickou parkovací brzdu, ale také pro provozní brzdu. Aby společnost ZF Aftermarket mohla zákazníkům poskytnou náhradní díly stejné jako OEM, nabízí také širokou škálu barevných brzdových třmenů. Lze je namontovat do mnoha modelů koncernu Volkswagen, ale také do vozů značek Mercedes-Benz, BMW, Alfa Romeo, Fiat, Peugeot a Land Rover.

Náhradní díly TRW pro vozy prémiových značek  

Sortiment předního světového dodavatele brzd zahrnuje také náhradní díly pro luxusní a sportovní vozy. Vysoce výkonné a kvalitní brzdové třmeny v barvě originálního vybavení jsou pod značkou TRW k dispozici pro sportovní vozy, jako je Lamborghini Gallardo a Mercedes-Benz SLC, a také pro výkonná SUV, jako je Range Rover Sport, a pro špičkové sportovní modely, jako je Audi S6 nebo BMW M8.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!