Kabinové filtry Blue Print – Pro vaši pasivní bezpečnost za jízdy

6. září 2021, 17:25

První kabinový filtr se do osobního automobilu namontoval ve 40. letech 20. století, avšak teprve v 80. letech se začal používat nejdříve u prestižních vozů a následně u sériově vyráběných aut. Kabinový filtr je při pravidelné údržbě často přehlížen, protože ne každý si je vědom zdravotních výhod, které může poskytnout. I když nemá žádný vliv na chod motoru nebo spolehlivost vozidla, hraje důležitou roli při ochraně řidiče a cestujících před potenciálně škodlivým znečištěným ovzduším.

Kabinové filtry Blue Print

Závan čerstvého vzduchu

Znečištěné ovzduší je fakt. Pokud jedete po přetížených silnicích nebo stojíte v zácpě, bez kabinového filtru budete dýchat vzduch, který obsahuje vysoké koncentrace prachu, sazí, pylu, bakterií, virů a škodlivých výfukových plynů. To v konečném důsledku poškozuje vaše zdraví a způsobuje u jednoho člověka z pěti vážné alergické reakce. Kabinový filtr čistí vzduch vstupující do kabiny vozidla a zabraňuje vdechování znečišťujících látek cestujícími ve vozidle. Má omezenou kapacitu, takže je nutná jeho pravidelná/roční výměna.

Kvalita přizpůsobená prvovýrobě

Vývoji kabinových filtrů je věnována velká pozornost. Inženýři jednají hlavně na základě informací o dopadech znečištěného ovzduší na lidské zdraví. Kabinový filtr je mnohem víc než zařízení, které chrání systém HVAC od hmyzu, listí a nečistot, avšak svou práci zvládne, pouze pokud je pravidelně vyměňován.

Každý kabinový filtr Blue Print se vyrábí podle stejně náročných standardů a stejnou technologií jako originální filtr, aby bylo zaručeno, že perfektně sedí, a že zajišťuje maximálního pohodlí cestujících.

Kýchnutí

Věděli jste? … Během průměrného kýchnutí zavřete oči asi na jednu sekundu. Za jednu sekundu při rychlosti 110 km/h (70 mph) urazíte poslepu více než 30 metrů (přibližně 100 stop)!

Technologie

Kabinové filtry společnosti Blue Print jsou navrženy tak, aby zachytávaly částice podle prvovýrobních specifikací, přičemž k dosažení tohoto cíle používají kombinaci některých nebo všech následujících technologií. Filtrační médium je vyrobeno z netkaných syntetických vláken, u kterého se k dosažení formy a pevnosti využívá pokročilé technologie vyfukování z taveniny.

Kabinové filtry Blue Print princip

Elektrostatika

Při průchodu vzduchu přes vlákna filtru se vytváří elektrostatický náboj. Náboj přitahuje částice o velikosti pouhých 0,3 mikronu, včetně bakterií a nanočástic spalin. Částice o velikosti mezi 0,3 mikronu a 0,9 mikronu představují velké riziko pro naše zdraví, protože tyto částice jsou příliš malé na to, aby je zachytily drobné chloupky, které se nacházejí v našich nosech, ale příliš velké na to, aby je nebylo možné vydechnout.

Kabinové filtry Blue Print s aktivním uhlí

Aktivní uhlí

Kabinové filtry s aktivním uhlím posouvají filtraci na další úroveň. Do filtru jsou vloženy drobné částice karbonizovaných a rozdrcených kokosových skořápek. Tyto částice aktivního uhlí obsahují kanálky, které zachycují škodlivé plyny, jako je oxid dusnatý (NOx), což je jedovatý plyn emitovaný benzínovými a naftovými motory. Jeden gram aktivního uhlí má povrchovou plochu přes 1.000 metrů čtverečních a je hlavní účinnou látkou v plynových maskách. Aktivní uhlí se během životnosti filtru nakonec kompletně pokryje nečistotami.

Kabinové filtry Blue Print kvalitaPéče při montáži

Instalace některých kabinových filtrů může být obtížná kvůli špatnému přístupu, často kvůli nedostatku místa nebo překážkám způsobených rozdíly u levostranného a pravostranného řízení. Je velmi důležité správně namontovat kabinový filtr, protože špatně nainstalovaný filtr nebude plnit svůj účel a k cestujícím se bude moci dostat nefiltrovaný vzduch.

Funkce & Výhody kabinového filtru

  • Snižuje u cestujících expozici polétavým znečištěním včetně prachu, pylu, hmyzu a dalších znečišťujících látek, jako jsou spaliny, prach z pneumatik a brzd a škodlivé plyny, které jsou zdraví nebezpečné.
  • Vytváří příjemnější prostředí pro osoby trpící astmatem nebo alergiemi, jako je senná rýma, tím, že brání vstupu alergenů, jako jsou pyl břízy, plísně hub nebo formaldehyd.
  • Podle specifikace OE filtry s aktivním uhlím přitahují a zachycují nejmenší částice, jako jsou NOx a sirovodík. Tato vysoce účinná filtrace podporuje „pasivní bezpečnost jízdy“, což je důležité zejména při jízdě ve městě, v dopravních zácpách nebo v tunelech.
  • Čistý filtr zajišťuje přístup dobře odfiltrovaného vzduchu do kabiny, zpomaluje tvorbu povlaku z nečistot na vnitřní straně čelního skla a umožňuje rychlejší odmlžování.

Záruka kvality od Blue Print

  • Pravidelná a intenzivní kontrola kvality zajišťuje neustálou dodávku kvalitních produktů.
  • Každý filtr Blue Print byl navržen a vyroben tak, aby splňoval standardy originálního vybavení.
  • Filtry Blue Print lze namontovat na jakékoli vozidlo bez zneplatnění záruky výrobce vozidla.

Spolehněte se na testované náhradní díly v kvalitě odpovídající OE od společnosti Blue Print. Celý sortiment filtrů naleznete na adrese: partsfinder.bilsteingroup.com.

Další informace jsou k dispozici na adrese: www.blue-print.com.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!