Valeo a revoluce mobility na veletrhu IAA Mobility 2021

7. září 2021, 13:00

Od 7. do 12. září 2021 se Valeo účastní veletrhu IAA Mobility v Mnichově. V bavorské metropoli se mezinárodní fórum koná poprvé. Je to také první velká automobilová událost, která se v Evropě uskuteční od vypuknutí epidemie Covid-19.

Valeo vůz

Veletrh je výjimečný i v tom, že se koná v roce, který v sektoru mobility zaznamenal bezprecedentní změny. Dokládají to alespoň dvě nové události: 1. ledna 2021 přijala OSN usnesení, které umožňuje komercializaci autonomních vozidel úrovně 3, a 14. července Evropská komise oznámila, že od roku 2035 musí být všechna nově vyrobená auta v EU bezemisní. To by fakticky znamenalo konec pro automobily poháněné benzínem a naftou.

V očekávání těchto hlubokých změn Valeo investovalo do výzkumu a vývoje a vyvinulo komplexní portfolio produktů. Díky tomu je Valeo nyní technologickým lídrem ve třech klíčových, rychle se rozvíjejících oblastech: elektrifikace vozidel, pokročilé asistenční systémy řízení a čištění vzduchu v kabině.

Dnes souvisí 94 % tržeb skupiny Valeo s technologiemi, které pomáhají snižovat emise CO2 a zvýšit bezpečnost silničního provozu. Transformace je tak obrovská, že téměř 60 % nových objednávek skupiny tvoří výrobky, které před třemi lety neexistovaly. Valeo bude dále udržovat náskok v tomto inovačním závodu.

Valeo vůz

Inovace představené na veletrhu IAA Mobility v Mnichově svědčí o tom, že se Valeo stalo významným globálním hráčem v oblasti mobility. Jeho široká řada chytrých technologických řešení je navržena tak, aby vybavila všechny formy mobility, nejen automobily. Technologie, které již nejsou určeny výhradně pro vozidla, najdete ve třech oblastech. Aby podpořila širší využívání elektromobilů, vyvinula skupina Valeo inovativní řadu nabíjecích stanic.

Vyvinula také řešení propojených parkovišť, která umožňují vozidlům navigaci v autonomním režimu, čímž se parkování stane snazším a bezpečnějším. Za účelem zvýšení zdravotní bezpečnosti v současném kontextu pandemie Covid-19 skupina Valeo přizpůsobila své palubní diagnostické systémy pro použití ve veřejných budovách, jako jsou nemocnice.

Na veletrhu IAA Mobility 2021 skupina vystaví komplexní portfolio chytrých a efektivních technologií, které umožní automobilům cestovat daleko, rychle a dlouhodobě, za dostupné ceny a s optimálním tepelným komfortem v kabině, aniž by produkovaly jediný gram CO2 (v případě plně elektrického vozidla).

Strategie Valeo v oblasti elektrifikace zahrnuje kromě pohonného ústrojí, elektroniky, softwaru a tepelných systémů nyní také nabíjení díky nové řady dobíjecích stanic.

Osm technologických platforem Valeo věnovaných elektrifikaci všech typů vozidel

Vzestup elektromobilů změnil architekturu vozu, tj. technickou strukturu zahrnující hnací ústrojí, převodovku, podvozek, nápravy a další součásti.

Aby se Valeo přizpůsobilo těmto změnám, již přepracovalo své technologické portfolio. Díky významným investicím do výzkumu a vývoje v posledních letech vytvořila skupina osm technologických platforem pro elektrifikaci vozidel. Celkem má 12 technologických platforem, včetně těch, které se věnují asistenci při řízení.

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!