Nové brzdové destičky pro motocykly od TRW

21. ledna 2022, 15:50

Aby majitelé sportovních motocyklů nemuseli při cestě na závodní trať měnit destičky, uvedla společnost TRW na trh brzdové destičky s označením TRQ (Track Racing Quality), které kombinují skutečnou závodní technologii s homologací pro silniční provoz.

Moderní sportovní motocykly a supermota nabízejí výkon motoru i vlastnosti podvozku, které by ještě před několika lety stačily i pro závody mistrovství světa. Ale pokud jde o brzdy, mezi sériovou a závodní technologií vždy existovala propast: Bez ohledu na to, jak kvalitní sériové destičky jsou, často se u nich po několika rychlých kolech projeví vadnutí a zvýšené opotřebení. Je to proto, že sériové díly jsou obvykle optimalizovány pro použití na silnici.

Nové brzdové destičky TRQ pro motocykly od TRW

Směs destiček TRQ od TRW je určena pro závodní dráhu, ale díky své vynikající ovladatelnosti lze destičky použít i na silnici. Tyto vlastnosti ji staví vysoko nad směs SRT (Sinter Road & Track). Pro dosažení maximálního výkonu doporučují odborníci z TRW lehký záběh na začátku jízdy.

Inovativní proces spékání nejenže činí výrobek enormně odolným, ale také zajišťuje, že opotřebení destičky i kotouče je nižší, než je v této kategorii obvyklé. Díky vysokému, stabilnímu koeficientu tření a přímé odezvě poskytuje slinutá destička vynikající výkon i na závodní dráze.

Destičky TRQ od společnosti TRW jsou k dispozici pro více než 700 modelů motocyklů u specializovaných prodejců motocyklových dílů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!