První homologovaná retrofitová žárovka Philips H7-LED ve Francii!

28. března 2022, 12:25

Předpisy další země v Evropě povolují použití náhražek (retrofitů) Philips LED na veřejných komunikacích.

Navzdory několika letům přítomnosti retrofitů Philips LED na trhu a mnoha pozitivním testům nejsou právní předpisy stále brány v úvahu. První zemí na světě, která je schválila pro všechny vozy se žárovkami H7, byla Korea (2020). Poté se situace začala měnit i v Evropě. V květnu 2021 německý dopravní úřad povolil jejich použití ve vybraných modelech osobních automobilů a následně v obytných automobilech. Legalizace se týká pouze jednoho modelu retrofitů Philips – Ultinon Pro6000 LED typu H4 a H7.

Toto schválení je založeno na národních zákonech a mohou jej tedy používat pouze majitelé vozidel registrovaných v Německu. Paradoxem v této situaci je, že mohou legálně jezdit po silnicích jiných zemí, přičemž identický model auta, ale s polskými značkami, poruší pravidla. Také ty, které platí v Německu.

Následně Rakousko a Chorvatsko zvolily stejnou cestu legalizace – s využitím již sestaveného seznamu modelů aut. Nyní se k nim s retrofitem Philips Ultinon Pro6001 H7-LED připojuje Francie.

Bezpečnost potvrzena podrobnými testy

Rozhodnutí povolit retrofity Philips LED předcházela řada náročných testů. Získané výsledky potvrdily jejich účinnost při osvětlení vozovky, a tím zvýšení bezpečnosti. Na tomto základě francouzské úřady vydaly certifikát schválení TP LED 21072 pro žárovky Philips Ultinon Pro6001 H7-LED.

Od této chvíle si každý uživatel vozidla na seznamu schválených modelů může provést legální výměnu. Potvrzením je schvalovací certifikát, který si můžete po zakoupení retrofitů stáhnout a vytisknout z webové stránky společnosti Philips. Kromě toho by nálepky připevněné ke každému balení měly být umístěny na viditelném místě na krytu světlometu ze strany motorového prostoru.

 Až 230 procent jasnější světlo pro výkon a styl

Retrofity Philips Ultinon Pro6001 H7-LED poskytují až 230 procent. jasnější světlo ve srovnání se zákonným minimem pro halogenové žárovky. LED LUXEON Altilon od Lumileds použité v jeho konstrukci zajišťují velmi vysokou svítivost. Studený bílý paprsek s barevnou teplotou až 5800 K – stejný jako u originálního vybavení – zajišťuje jízdní komfort a eliminuje efekt únavy očí. Životnost těchto retrofitů je až 3.000 hodin.

Díky zcela novému jednodílné konstrukce lze tento retrofit snadno přizpůsobit světlometům vozidla namontovaným ve výrobě. U některých modelů automobilů budou muset řidiči použít adaptérové ​​kroužky a adaptéry Philips CANbus.

Aktuální seznam kompatibilních modelů vozidel je k dispozici na webové stránce Philips Automotive.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Vlkodlak, 8. března 2023, 20:53 0 0

Otázkou je, zda to ukotvení patice H7 jde skutečně na vozidlo přidělat. U konkurence Osramu jsou na osazení u některých vozidel byť napsaných že tam jdou, velmi negativní názory. Pokud jsou tyto Philips homologovány, bylo by dobré to také zdůrazňovat, nikde to kloudně člověk nenajde. Nějaký štítek, který bych měl nalepit na světlo, tak o tom se také nedozvíme.....Zkrátka nové žárovky, ale bez podstatných informací !!

Odpověď