Společnost Schaeffler rozšiřuje sortiment náhradních dílů o inovované moduly tepelného managementu

14. července 2022, 12:29

Divize Automotive Aftermarket průmyslového a automobilového dodavatele Schaeffler rozšiřuje nabídku modulů tepelného managementu pod značkou INA. Společnost Schaeffler je od roku 2011 zastoupena v sériové výrobě mnoha vozidel modulem tepelného managementu první generace. 

V úzké spolupráci s výrobci automobilů vyvíjí společnost Schaeffler moduly tepelného managementu, které jsou schopny podle potřeby regulovat teplotu chladicí kapaliny v různých chladicích okruzích. To umožnilo motoru rychleji dosáhnout optimální provozní teploty. Tak se zvýšil jízdní komfort, snížila se spotřeba paliva a emise CO2. Vývoj modulu ale od té doby ještě pokročil. Druhou generaci nyní společnost Schaeffler prodává výhradně na trhu náhradních dílů jako kompletní opravárenské řešení.

Moduly tepelného managementu druhé generace

Druhá generace modulů tepelného managementu je rovněž založena na otočných šoupátkách, která řídí průtok chladicí kapaliny v závislosti na jízdní situaci. Nová koncepce pohonu se dvěma nezávislými otočnými šoupátky však dosahuje výrazného zlepšení funkčnosti. Zatímco jeden ventil reguluje objemový průtok chladicího média do a z chladiče, druhý má na starosti oddělení chladicích okruhů motoru v hlavě a bloku válců. To umožňuje implementaci principu tzv. „Split Cooling“ (rozděleného chlazení).

Princip reaguje na zvýšené nároky motoru v režimu start-stop nebo hybridním provozu a zajišťuje optimální regulaci teploty hlavy válců a bloku motoru cílenějším chlazením. Po studeném startu motoru z čistě elektrického režimu nebo po delší fázi volnoběhu v režimu start-stop se při opětovném spuštění procesu spalování výrazně sníží tření ve spalovacích prostorech. To vede k optimalizovanému spalování, sníženému opotřebení a nižším emisím CO2.

„Tepelný management hraje klíčovou roli při zlepšování energetické účinnosti a snižování emisí CO2 u vozidel. Jemně vyladěné inteligentní řízení stále složitějších chladicích a topných okruhů zajišťuje, že všechny příslušné systémy pracují vždy v rámci optimálního teplotního rozmezí. To chrání životní prostředí a zároveň zvyšuje životnost komponentů. V souladu s rozvojem vozového parku neustále rozvíjíme náš sortiment v oblasti tepelného managementu. Jsme potěšeni, že jsme prvním poskytovatelem, který nabízí opravárenská řešení pro hybridní vozidla na trhu s náhradními díly,“ vysvětluje Maik Evers, vedoucí produktového managementu společnosti Schaeffler Automotive Aftermarket.

Rozšířený sortiment: opravárenská řešení pro BMW a MINI

Společnost Schaeffler doposud nabízela modul tepelného managementu pro vozy koncernu VW výhradně na nezávislém trhu s náhradními díly. Nabídka byla nyní rozšířena o dvě objednací čísla pro motory BMW a MINI: objednací číslo 538 0810 10 pro 3válcové a 4válcové motory (B38 a B48) a objednací číslo 538 0811 10 pro 6válcové motory (B58). Tato dvě objednací čísla již pokrývají více než dvoumilionový vozový park a počet těchto vozidel se v příštích třech letech ještě zdvojnásobí.

Ve zkratce:

  • nyní k dispozici pro motory BMW & Mini nejnovější generace (včetně hybridních)
  • neustále rostoucí globální vozový park
  • opravárenské řešení včetně potřebných šroubů
  • exkluzivně na aftermarketu

Technické podrobnosti:

  • umožňují vysokou úroveň jízdního komfortu a zároveň snižují spotřebu paliva a emise CO2 (ve srovnání s běžnými termostaty/vodními čerpadly)
  • pracují odděleně od vodního čerpadla ((v pohonu přídavných agregátů) podle potřeby a nezávisle na otáčkách motoru
  • řídí hlavní chladicí okruh motoru i vnitřní (částečné) okruhy motoru
  • chlazení dílčích motorových okruhů (“princip rozděleného chlazení”) je umožněno dvěma otočnými šoupátky, která pracují nezávisle na sobě

Hledáte informace o produktech, opravách a údržbě nebo vás zajímají školení a trendy na nezávislém trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl? Pak navštivte portál REPXPERT společnosti Schaeffler!

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!