Skupina UFI Filters získala společnost Friedrichs Filtersysteme GmbH

10. října 2022, 15:01

Skupina UFI Filters oznámila, že prostřednictvím své dceřiné společnosti UFI Filters Hydraulics S.p.A. získala všechny akcie společnosti Friedrichs Filtersysteme GmbH. Tato německá společnost vyrábí hydraulické produkty pro průmyslový sektor a má sídlo a výrobní závod ve městě Wassenberg v Severním Porýní-Vestfálsku.

UFI Filters získal společnost Friedrichs Filtersysteme

Tato akvizice je součástí strategie růstu společnosti UFI Filters Hydraulics. Díky ní UFI získá přístup na další trhy a rozšíří své portfolio o nové výrobky a patenty. Patří mezi ně řada filtrů duplex fluidtech®, indikátory diferenčního tlaku deltaP®, odlučovače vzduchové a olejové mlhy pro velké generátory, tlumiče hluku pro vzduchové kompresory, vodní filtry pro lodní a průmyslové použití a mnoho dalšího.

Spolupráce bude výhodná pro obě strany. Tím, že se společnost Friedrichs Filtersysteme stane součástí UFI Filters Group, bude moci využívat celou řadu filtrů, komponentů a technologií, které jsou již v portfoliu skupiny. Hydraulická divize skupiny UFI bude navíc těžit z téměř padesátiletých zkušeností německé společnosti. S očekávaným obratem 500 milionů eur v roce 2022 společnost UFI Filters touto akvizicí mimo jiné posílí svou pozici na německém trhu.

Sídlo Friedrichs Filtersysteme v Německu

Giorgio Girondi, předseda skupiny UFI Filters, prohlásil: „Společnost Friedrichs Filtersysteme nabízí vynikající možnosti synergie pro hydraulickou divizi naší skupiny a její značky. Sortiment filtračních materiálů a výrobků produkovaných společností Friedrichs Filtersysteme je dokonale propojen s technologiemi a filtračními řešeními, které za 30 let své činnosti vyvinula společnost UFI Filters Hydraulics. Navíc díky tomu, že budeme mít výrobní závod také v Německu, které je důležitým evropským trhem, budeme moci dále vylepšit naši pozici v této zemi.”

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!