Společnost Brembo Ventures investuje do startupů a urychluje inovace

20. října 2022, 13:47

Společnost Brembo, světový lídr v oblasti vývoje a výroby brzdových systémů, zahajuje činnost společnosti Brembo Ventures. Společnost Brembo oznamuje akvizici 6,8 % společnosti PhotonPath, která bude vytvářet řešení pro digitalizaci brzdových systémů.

Brembo Ventures bude strategicky investovat na globální úrovni do technologických startupů, které jsou schopny přinášet hodnotu jak z hlediska produktu, tak z hlediska výrobního procesu. Zaměří se na startupy, které působí v oblasti umělé inteligence, dat, senzorů, mechatroniky, energetické účinnosti a udržitelnosti, s cílem najít řešení, která lze uplatnit v automobilovém průmyslu.

Brembo Ventures bude také koordinovat vztahy se startupy, v nichž je Brembo akcionářem. To pomůže vytvořit ekosystém schopný podporovat jejich technický vývoj a sledovat finanční výkonnost, stejně jako řídit investice do fondů rizikového kapitálu a partnerství s technologickými podniky.

Brembo Ventures je způsob, jak přilákat a dát sílu inovátorům, kteří zkoumají technologické hranice,” řekl Roberto Grazioli, ředitel pro rozvoj podnikání společnosti Brembo. “Naší strategií je investovat do začínajících podniků, s nimiž můžeme spolupracovat bok po boku, abychom urychlili vývoj nových řešení. Díky Brembo Ventures jsme ještě lépe strukturováni, abychom se mohli chopit tržních příležitostí, které mohou přispět k našemu cíli nově definovat budoucnost brzdových systémů a mobility ve prospěch našich zákazníků.”

Nejnovější operací společnosti Brembo Ventures je akvizice 6,8 % kapitálu společnosti PhotonPath, technologické společnosti založené v roce 2019 jako spin-off z Politecnico di Milano, která vyvíjí integrované produkty založené na fotonice. Díky společnosti PhotonPath bude společnost Brembo schopna urychlit vývoj nových řešení pro digitalizaci brzdových systémů, což je cesta, kterou se již vydala při uvedení nového inteligentního brzdového systému SENSIFY.

Investice do společnosti PhotonPath doplňuje investici společnosti Brembo z roku 2020 do společnosti Infibra Technologies, která byla založena v roce 2014 jako spin-off Školy pokročilých studií Sant’Anna v Pise. Infibra Technologies vyvíjí a vyrábí integrované fotonické systémy. Společnost Brembo v ní drží 20% podíl, který nyní vstupuje také do portfolia Brembo Ventures.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!