Valeo vystaví své technologie pro softwarově definované vozidlo a budoucnost mobility na IAA Mobility 2023

31. srpna 2023, 9:48

Firma Valeo představí na svém stánku C10 v hale A2 svá technologická řešení, od hardwaru po software, na podporu transformace autoprůmyslu.

Valeo nabízí kompletní řadu výrobků pro všechny úrovně elektrifikace, od nízkého napětí 48V až po vysoké napětí. Se standardními a modulárními platformami podporuje Valeo elektrifikaci mobility nejen pro auta, ale také pro kola, dvou a tříkolky nebo lehké čtyřkolky.

Na veletrhu IAA Mobility 2023 představí Valeo svou novou eAxle 6 v 1, která spojuje střídač napětí, palubní nabíječku, DC/DC měnič, distribuční jednotku, elektromotor a reduktor, přičemž využívá odborných znalostí v oblasti hardwaru a softwaru pro optimální integraci do vozidla. Firma Clean Motion bude také přítomen na stánku Valeo jako spoluvystavovatel s vozidlem EVIG, tříkolovým doručovacím droidem poháněným elektrickou jednotkou Valeo e-access a solárními panely. EVIG nabízí ideální řešení pro rozvoz zásilek v městském prostředí díky svému vynikajícímu poměru hmotnosti vzhledem k objemu nákladu a flexibilnímu nákladovému prostoru, stejně jako díky svým službám umožňujícím konektivitu.

Protože elektrifikace nemůže být efektivní bez promyšleného tepelného managementu, Valeo poskytuje nejlepší technologii pro zajištění výkonu baterie, životnosti a bezpečnosti, jakož i pro zajištění pohodlí cestujících s minimálním dopadem na dojezd. Valeo představí v Mnichově své efektivní, kompaktní a inteligentní tepelné čerpadlo Smart Heat Pump. Díky svému softwaru a plné integraci komponent s chladivem a s chladicí kapalinou zjednodušuje montáž do vozidel a uvolňuje více místa pod kapotou.

Budoucí vozy se budou odlišovat bezproblémovou konektivitou, intuitivním uživatelským rozhraním a cennými funkcemi pro automatické řízení a parkování. Valeo se svým zaměřením na ochranu cestujících a vytvoření pohodlného interiéru vystaví na svém stánku svůj koncept zvaný Cocoon a ukáže své špičkové produkty v oblasti asistenčních systému pro bezpečnou a příjemnou cestu.

V asistenčních systémech (ADAS) nabízí Valeo nejširší portfolio senzorů na trhu a všechny technologie, které splňují výzvy softwarově definovaného vozidla. Například Valeo vyvíjí kompletní softwarové řešení na bázi umělé inteligence pro zpracování signálu ze senzorů a kamer, počítačové vidění, fúzi dat a ovládání vozidla. Tento softwarový stack poběží na centrální řídící jednotce (domain controller) doplněné o zónové řídící jednotky (zone controller), které také má v portfoliu. Ve spolupráci s automobilkou BMW a telekomunikační firmou Deutsche Telekom představí Valeo na svém stánku dálkové ovládání vozu pro parkovací manévry. To ukazuje potenciál pro nové druhy služeb, jako například parkování s obsluhou pomocí konektivity.

 Dnes se osvětlení stává klíčovým vně i uvnitř vozidla, aby se zlepšila signalizace a bezpečnost, zlepšil se zážitek z jízdy, ale také posílila komunikace a branding automobilky. I zde jsou hardwarové a softwarové technologie jádrem řešení Valeo. Skupina Valeo, světová jednička v systémech osvětlení, vyvinula digitální dvojče, aby pomohla automobilkám řídit charakteristiky osvětlení s více LED diodami, integrovat specifikace vozidla a poskytovat v reálném čase ucelenou vizualizaci designu.

Valeo se zavázalo, že bude v roce 2050 uhlíkově neutrální a bude chránit přírodní zdroje přijetím zásad oběhového hospodářství. To začíná ve fázi koncepce produktu výběrem správného materiálu, technologie a designu. Na veletrhu IAA Mobility 2023 představí Valeo novou řadu stěračů pod obchodní značkou Canopy. Je to první stěrač navržený ke snížení emisí CO2 o 61 % ve srovnání s nejprodávanějším typem stíracích lišt Valeo na evropském trhu(*). Na veletrhu ukáže i PURELIGHT, nový koncept světlometů navržených s materiály z biologických zdrojů a vyrobených aditivní metodou. Nový koncept umožňuje opravu a opětovné použití materiálů pro minimalizaci jeho hmotnosti a prodloužení jeho životního cyklu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!