Valeo OE rodokmen v oblasti převodovek: O třídu výš

2. října 2023, 15:14

Společnost Valeo se zabývá především výrobou OE spojek a dvouhmotových setrvačníků (DMF). Cílem společnosti Valeo, která nabízí tři špičkové produktové řady pro aftermarket, je poskytovat vysoce kvalitní produkty pro převodovky, které vyhovují celé řadě potřeb a požadavků.

Pro zákazníky je skvělou zprávou, že společnost Valeo nabízí také na aftermarketu přesně stejnou řadu produktů, které se montují jako originální vybavení do vozidel velkých mezinárodních značek, jako jsou Mercedes a Renault.

Tento sortiment se skládá z různých produktů, jako jsou spojkové sady a DMF pro převodovky s dvojitou suchou a dvojitou mokrou spojkou, aktuátory pro dvojité suché spojky a spojkové rotory pro hybridní aplikace.

Dvouhmotový setrvačník (DMF) společnosti Valeo

Dvouhmotový setrvačník Valeo Pendulum 2. generace (vítěz ocenění PACE v roce 2022) je v celém odvětví uznáván pro své inovativní snižování hluku a vibrací.

Tato technologie je nezbytná pro optimální výkon hybridních vozidel, která vyžadují silný systém tlumení a eliminaci vibrací, aby byla zajištěna spolehlivost vozidla a jízdní komfort. Společnost Valeo ukazuje, že její technologii Pendulum Damper lze použít společně s řešeními, která snižují emise a znečištění z hybridních vozidel a vozidel s robotizovanými dvouspojkovými převodovkami (DCT).

Dvojité suché spojky (DDC) společnosti Valeo

Další prvotřídní produkty Valeo jsou v řadě dvojitých suchých spojek, která je 100% technologií OE.

Spojky DDC společnosti Valeo byly navrženy tak, aby nabízely plynulý přenos výkonu motoru s minimální ztrátou točivého momentu při řazení, umožňovaly plynulou akceleraci a podporovaly dobrý pocit z jízdy.

Řazení převodových stupňů funguje bez elektrického napájení a je řízeno elektromechanickým aktuátorem. Všechny tyto inovace dohromady zvyšují komfort, snižují vibrace a zlepšují přenos točivého momentu, což v konečném důsledku vede ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2.

Dvojité mokré spojky (DWC) společnosti Valeo

Poslední, ale neméně důležitou součástí špičkové nabídky Valeo pro převodovky jsou duální mokré spojky (DWC), které nabízejí další inovativní řešení pro ty, kteří hledají hladký a efektivní zážitek z jízdy.

Dvojité mokré spojky Valeo nabízejí ve srovnání s tradičními spojkami vynikající výkon díky lepšímu odvodu tepla, který zabraňuje přehřívání a zajišťuje stálý výkon. Celý proces řazení je rychlý a bez přerušení točivého momentu. Výsledkem je lepší zrychlení a plynulejší řazení, což opět vytváří pohodlnější zážitek z jízdy a vyšší úsporu paliva.

Převodovky DWC jsou také známé svou univerzálností a lze je použít v různých vozidlech, včetně hybridních.

Záruka spokojenosti

Ať už zákazníkům společnosti Valeo vyhovuje jakákoli řada, vždy si mohou být jisti vynikajícím zážitkem z jízdy. Těmito třemi špičkovými řadami dává společnost Valeo najevo svůj závazek dodávat vysoce kvalitní díly pro převodovky, které splňují očekávání na nejvyšší úrovni.

Díky tomu, že společnost Valeo klade důraz na hospodárnost, komfort a odolnost, je dokonalým řešením pro všechny požadavky týkající se převodovek na aftermarketu.

Firma Valeo také přikládá velký význam předávání technických informací, a proto kromě tradičních školení organizuje online webináře, během kterých mechanici získávají cenné informace potřebné pro každodenní práci. Kromě školení o spojkách jsou v češtině k dispozici také další webináře.

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!