Sady ramen zavěšení Meyle ukazují, jak být udržitelnější při každodenní práci v autoservisu

31. ledna 2024, 11:51

Udržitelnost je již delší dobu aktuálním tématem. Nejde však jen o ekologickou udržitelnost, například ve smyslu omezení plastů, ale také o co nejmoudřejší a nejefektivnější využívání lidských a finančních zdrojů.

Meyle sady ramen

Náklady na zaměstnance hrají významnou roli zejména v zemích s vysokými mzdami – práce automechanika není výjimkou. Každý den pracuje s maximální péčí na různých částech vozu, což není „jen“ o výměně jednoho dílu, ale také o všech doprovodných procesech a pečlivých pracovních postupech, které musí podniknout, aby vůz svých zákazníků opět zprovoznil.

Tento proces dobře ilustruje práce na ramenech zavěšení: pokud se jedno z ramen v automobilu poškodí, musí se vyměnit, aby byla zajištěna bezpečnost při dalším používání vozu. Ve většině případů si zákazník pravděpodobně myslí, že výměnou poškozeného dílu je práce mechanika hotova.

Pravděpodobně si však neuvědomuje, že mechanik musí před a po výměně jednoho jediného ramene provést různé kroky: počínaje nutností demontovat různé okolní díly, aby se vůbec dostal k poškozenému dílu. Poté musí vyměnit každý šroub a matici, jakmile jsou jednou povoleny – což, buďme upřímní, není zrovna šetrné k životnímu prostředí. A nakonec musí při každé práci na ose provést seřízení geometrie kol a kalibraci systému ADAS.

Nutnost provést všechny tyto kroky zabere čas a stojí peníze – nejen zákazníka, ale i mechanika. Jak tedy zajistit, aby všechny tyto práce byly pro obě strany co nejefektivnější? Řešení je stejně jednoduché jako chytré: Výměna celé sady ramen zavěšení.

Mechanici dostanou všechny potřebné matice, šrouby a ramena v jednom balení, což jim umožní opravit vozidlo co nejlevněji a za nejkratší dobu. Zákazník těží z toho, že za ideálních okolností odveze vůz do svého důvěryhodného servisu pouze jednou v daném časovém horizontu, čímž se minimalizují zejména vysoké náklady na personál.

Jistě, počáteční faktura bude pro zákazníka vyšší, ale získá tím delší životnost svého vozu, delší dobu mezi opravami a to nejdůležitější: důvěru ve svého automechanika.

Vynaložení jednorázového úsilí navíc výměnou celé sady ramen zavěšení najednou tak přispívá k udržitelnému a časově úspornému způsobu práce a úsilí – pro všechny.

Více informací o sadách a produktech firmy MEYLE naleznete na jejich internetových stránkách.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!