Brzdy značky Bendix v portfoliu TMD Fricition

16. února 2024, 11:42

Nabídka brzd značky Bendix doplňuje portfolio brzdových dílů společnosti TMD Friction. Tato nabídka v současné době pokrývá 98 % evropského vozového parku.

Sortiment Bendix

V automobilovém průmyslu je jen málo značek, které se mohou pochlubit 100letou nebo delší historií. Bendix do této skupiny patří. Značka byla založena v roce 1924 jako výrobce a dodavatel mechanických brzdových čelistí pro General Motors.

Od svého vzniku společnost Bendix úspěšně vyvinula celou řadu brzdových řešení používaných v automobilovém průmyslu, ale také v letectví. Patří mezi ně posilovače brzd nebo řízení. Inženýři této značky se mohou pochlubit také zavedením prvního systému ABS na světě, který byl k dispozici v modelu Chrysler Imperial z roku 1971, a vývojem brzdových čelistí.

Dnes, s podporou společnosti TMD Friction, globálního dodavatele třecích materiálů pro automobilový průmysl, prošla společnost Bendix transformací, aby přizpůsobila svůj sortiment výrobků požadavkům současného trhu. Díky výrobnímu know-how společnosti TMD Friction se Bendix stal globální značkou s širokým portfoliem výrobků pro osobní a užitková vozidla, včetně vozidel s hybridním a elektrickým pohonem.

Třecí materiály Bendix jsou vytvářeny až ze 43 složek, takže jsou přesně přizpůsobeny danému vozidlu. Zároveň 99 % z nich neobsahuje měď a antimon, které jsou škodlivé pro životní prostředí. Jak ukazují testy, výrobky Bendix překračují požadavky průmyslové normy ECE-R90.

Více než 2.600 brzdových kotoučů a destiček Bendix

Sortiment značky Bendix poskytuje 98% pokrytí parku vozidel dostupných na evropském trhu. K dispozici je mimo jiné 1.300 položek brzdových destiček a stejný počet brzdových kotoučů. Kromě toho Bendix nabízí brzdové bubny (170), brzdové čelisti (320), sady čelistí a bubnů (200), snímače ABS (350) a snímače opotřebení (180). Rychlé nalezení správného dílu usnadňuje online aplikace a katalog Bendix Brakebook. Všechny výrobky jsou dodávány s potřebným příslušenstvím pro montáž.

„Bendix je značka s dlouhou tradicí na evropském aftermarketu. Jsme hrdí na to, že máme možnost dohlížet na její další rozvoj. Díky znalostem společnosti TMD Friction v oblasti výzkumu, technologie a výroby a našim zkušenostem s OE zaručuje Bendix zákazníkům vynikající výkon, bezpečnost a komfort. Je to nabídka pro servisy, pro které je důležitá vysoká kvalita dílů a služeb, což se promítá do spokojenosti zákazníků,“ říká Joanna Krężelok, ředitelka TMD Friction Services v Polsku.

Distributorem dílů Bendix je v současné době firma HART.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!