MEYLE: Brzdit bez problémů – na co se zaměřit u brzdových destiček

4. dubna 2024, 16:55

Někteří zákazníci přicházejí do vašeho autoservisu s brzdami, které pískají tak hlasitě, že je prakticky slyšíte dřív, než je vidíte… což je nepříjemné nejen pro vaše uši a uši vašich kolegů, ale i pro ostatní zákazníky.

Ale odkud vlastně pochází tento mimořádně nepříjemný zvuk? Typický pískavý zvuk často vzniká kvůli vibracím destiček, přičemž spolupracující kotouč funguje jako zesilovač zvuku. Tyto vibrace mohou vznikat z různých příčin.

Nyní, když jsme zjistili, o jaký problém se jedná, podívejme se blíže na to, jak se s ním vypořádat a na co si dát pozor, pokud jde o materiály a konstrukci brzdových destiček.

  • Použití speciálních podložek, protože fungují jako „tlumiče vibrací“: Mezi podložkou a nosnou destičkou se nachází lepicí vrstva redukující vibrace, která pomáhá zvýšit úroveň tlumení a snížit hlučnost.
  • Snížení hlučnosti lze dosáhnout také individuálním zkosením pro každý typ brzdové destičky. Zkosení musí být vždy individuálně přizpůsobeno typu vozidla, aby byl zajištěn optimální přechod mezi destičkou a kotoučem bez ostrých hran.

Věděli jste, že je to důležité zejména ve fázi brzdění, aby se zabránilo nepříjemnému hluku?

  • Důležitou roli hraje také individuální poměr složek třecího materiálu: Správně zvolené materiály zajišťují dokonalou rovnováhu mezi výkonem a komfortem.
  • Dalším důležitým faktorem jsou drážky v brzdových destičkách: My v MEYLE jsme například pro jedny z našich brzdových destiček navrhli speciálně tvarované drážky. To nejenže zabraňuje praskání destiček v důsledku tepelné roztažnosti, ale také snižuje hlučnost tím, že umožňuje lepší rozptylování brzdného prachu.
  • Správné náhradní díly: Důležitými faktory pro zajištění dobrého pocitu z brzdění jsou nejen kvalitní materiály a jejich zpracování, ale také přesnost uložení a trvanlivost.

Stručně řečeno, pokud jde o brzdové destičky, správné složení materiálů a kvalitní konstrukce pomáhají vašim zákazníkům nejen bezpečně, ale také tiše odjet z vašeho autoservisu.

Další informace se dozvíte na stránkách firmy MEYLE.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!