Technologie společnosti Continental pro lepší komfort a bezpečnost ve vozech vyšší střední třídy

24. května 2024, 11:33

Společnost Continental dodává komponenty a produkty do nových vozů Mercedes-Benz třídy E. Díky řešení technologie přístupu založené na chytrých zařízeních (CoSmA) nabízí Continental přístupové systémy, na jejichž základě lze mobilní zařízení jako chytré telefony nebo chytré hodinky použít jako klíčky od auta. Continental vůbec poprvé nabízí komplexní systém, který zajistí plnou interakci mezi digitálními ekosystémy vozu, chytrými zařízeními a cloudem.

Chytrá koncová zařízení zajistí pohodlný a bezpečný přístup

Vestavěný přístupový systém CoSmA založený na chytrých zařízeních je klíčovou komponentou digitálního klíče. Použitá ultraširokopásmová (UWB) technologie zajistí, že mobilní zařízení jako chytré telefony nebo chytré hodinky otevírají a startují vůz automaticky (bez nutnosti manuálního zásahu).

Majitelé aut mohou vytvářet a používat několik digitálních klíčů najednou, aniž by museli manipulovat se skutečnými klíči. Díky tomu je možné vůz pohodlně sdílet s dalšími členy rodiny a přáteli pouhým předáním virtuálního klíče dalším osobám. Majitel vozu může různým lidem udělit různá práva a definovat tak například, že určitá osoba může auto otevřít, ale nikoliv řídit.

Systém rozpozná virtuální klíč uložený v mobilním zařízení a spustí ověření prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy, což je výjimečně energeticky úsporná verze Bluetooth standardu, která může být stále aktivní na pozadí. Pokud je proces úspěšný, je následně technologií UWB zjištěna pozice chytrého zařízení na centimetry přesně. Vůz se pak odemkne, pouze pokud je zařízení v definované vzdálenosti od něj. Vysoce přesná lokalizace zabrání nežádoucímu zachycení rádiového signálu. Poté, co je koncové chytré zařízení rozpoznáno ve voze, je možné vůz také nastartovat. Systém CoSmA je plně kompatibilní se specifikacemi oborové platformy Car Connectivity Consortium (CCC), v níž spojili své síly výrobci aut, výrobci chytrých zařízení a technologické společnosti s cílem umožnit komunikaci a integraci mobilních zařízení a automobilů.

Poprvé v historii společnost Continental dodává automobilce Mercedes-Benz AG kompletní systém CoSmA složený z řídicí jednotky, transceiveru s ultraširokopásmovou rádiovou technologií a inteligentního softwaru.

Inteligentní technologie společnosti Continental pro nejvyšší možnou úroveň bezpečnosti

Inteligentní systémy pomáhají předcházet nehodám a zvyšují řidičský komfort. V automobilech Mercedes-Benz třídy E je použit výkonný radar s dalekým dosahem, který spolehlivě dodá pokročilým asistenčním systémům řidiče, jako je adaptivní tempomat a nouzový brzdový asistent, data o automobilech a objektech nacházejících se před vozem. Další bezpečnostní komponentou z dílny Continental je ve voze instalovaná telematická jednotka, která zajišťuje hladký přenos dat do mobilní sítě a zprostředkovává bezpečnostní funkce jako automatické nouzové hovory (eCall).

Inteligentní řízení adaptivního pneumatického zavěšení je zajištěno systémem Continental Air Supply (CAirS). Jedná se o vysoce integrovanou řídicí jednotku, která v jednom modulu kombinuje kompresor, ventilový blok a elektronickou řídicí jednotku. Software systému je speciálně upravený pro vozy Mercedes-Benz třídy E a zajišťuje optimální nastavení pneumatického zavěšení v jakékoliv situaci. Vytváří tak dokonalý komfort a vynikající stabilitu řízení při jakémkoliv provozu.

Pohodlné a bezpečné řízení je možné díky nepřerušovanému panoramatickému výhledu kamer s technologií surround view z portfolia společnosti Continental. Dalším prvkem jsou pak řídicí jednotky světlometů pro skvělé osvětlení vozovky díky inteligentnímu řízení světel s technologií LED.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!