LKQ Corporation představilo hospodářské výsledky

30. července 2018, 12:53

LKQ Corporation vykázala rekordní zisk ve druhém čtvrtletí letošního roku. Oproti stejnému období roku 2017  je větší až o 23,3 %.

Americký distributor autodílů nedávno zahájil mohutnou expanzi na evropském trhu. Akvizice dalších distributorů, jako například společností Rhiag, Stahlgruber nebo podílu v Mekonomen AB, mají dopad na finanční výsledky společnosti. Výnosy společnosti LKQ ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostly z 2,46 miliardy na 3,03 miliardy dolarů ve srovnání s rokem 2017. Čistý zisk připadající akcionářům společnosti LKQ za druhé čtvrtletí roku 2018 činil 157 milionů USD, což představuje nárůst o 4 % v meziročním srovnání.

„Velmi mě těší především zvýšení tržeb o 7,2 procenta z prodeje dílů a služeb ve druhém čtvrtletí, protože odráží postupné zvyšování příjmových ukazatelů na všech našich trzích v Severní Americe, Evropě a také v speciálním sektoru. Tento nárůst ukazuje na změnu některých dočasných trendů zaznamenaných v našich výsledcích v prvním čtvrtletí roku 2018. Výsledky jsou lepší než se očekávalo v každém segmentu našich činností. Jsem obzvláště hrdý na to, že naše evropské týmy jsou schopny se postavit výzvám, kterým čelili v prvním čtvrtletí, „uvedl Dominick Zarcone, prezident a generální ředitel společnosti LKQ Corporation.

V prvních šesti měsících letošního roku dosáhly tržby společnosti LKQ 5,75 miliardy USD, což představuje nárůst o 19,8 % ve srovnání s první polovinou roku 2017. Čistý zisk z obchodní činnosti připadající akcionářům společnosti LKQ za první šest měsíců roku 2018 činí 310 milionů dolarů, což představuje nárůst o 6,3 % oproti 292 milionům v první polovině roku 2017.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!