Zařízení na profesionální čištění DPF filtrů – novinka u Auto Kelly

29. října 2018, 18:36

Velmi významnou novinkou u Auto Kelly je pro tento rok rozšíření nabídky garážového vybavení o přístroje na čištění filtrů – DPF (diesel particulate filter) a katalyzátorů – SCR (selective catalytic reduction).

Čištění DPF filtrů Advanpure u Auto Kelly

V současné době se můžete na trhu setkat s různými způsoby čištění filtrů. Máme v zásadě na výběr z několika cest – suchá (vyfoukávání / vypalování), mokrá (přímý proplach, popř. ultrazvuk).

Suché čištění neboli vypalování DPF spočívá ve vypalování filtru ve speciální peci při vysoké teplotě a dále „vyfoukání“ zbylých nečistot stlačeným vzduchem.

Čištění DPF ultrazvukem znamená ponoření filtru do ultrasonické nádrže, která je naplněná teplou vodou. Ultrasonické vlny vytváří implozi (smršťování) mikrobublin, jež následně odstraňují usazené nečistoty z DPF.

Mokré čištění DPF (přímý proplach) je realizováno tak, že se filtr jednoduše upevní do čisticího boxu a proplachuje se vodou. Tlak vody se samozřejmě reguluje, aby nedošlo k poškození struktury filtru.

Profesionální čisticí technologie ADVANPURE
Čištění DPF filtrů technologií Advanpure u Auto KellyČisticí stroje od německé firmy ADVANPURE využívají spolehlivou a inovativní technologii čištění filtrů pevných částic. Jedná se o „mokrou“ metodu čištění přímým proplachem, která je velmi šetrná, velmi účinná a zároveň je bez nutnosti řezání obalu filtru a opětovného sváření. Zároveň v sobě nese i velmi důležitou a nezbytnou diagnostiku stavu filtru před a po čištění, abychom zamezili zbytečnému čištění poškozeného DPF. Jako jediný na trhu nabízí tento přístroj možnost měření diferenčních tlaků za sucha.

ADVANPURE – čisticí technologie pro filtr pevných částic
• Rychlá, šetrná, profesionální, certifikovaná, levná
• Čistí jak sintermetalové, tak keramické filtry
• Obnovení 95 % původní kapacity filtru
• Bez nutnosti jakéhokoliv hrubého zásahu (řezání, sváření, vypálení)
• Unikátní měření protitlaků na suchém filtru
• S protokolem o čištění (vstupní a výstupní měření každého filtru)

Čisticí stroj je dodáván jako kompletní sada, která obsahuje potřebné vybavení pro profesionální čištění filtrů, vysoušení a diagnostiku DPF.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!