Schaeffler: Komplexní rozšíření řady LuK 2C

3. prosince 2018, 13:38

Společnost Schaeffler je na trhu s LuK 2CT jediným dodavatelem opravárenských řešení pro suché dvojité spojky. Nejnovější rozšíření sortimentu zahrnuje aplikace pro modely vozidel Fiat, Renault a Smart. Kromě toho již existují také LuK RepSet 2CT od společnosti Schaeffler pro vozidla koncernu VW s mokrou dvojitou spojkou.

Schaeffler: Komplexní rozšíření řady LuK 2C

Změna převodového stupně bez přerušení trakce: rozhodující výhoda, ze které profitují řidiči díky dvojité spojce. Tato inovace zajišťuje vyšší jízdní komfort a zároveň snižuje spotřebu paliva. Nejnovějším rozšířením sortimentu LuK RepSet 2CT u společnosti Schaeffler pro trh náhradních dílů jsou opravárenská řešení pro vozidla Smart Forfour, Smart Fortwo a Renault Twingo (všechna tři vozidla s 6stupňovými převodovkami 6DCT250 pro zážehové motory), pro další vozidla skupiny Fiat (Fiat, Alfa Romeo a Jeep) s FPTC635 DDCT se 6stupňovou převodovkou pro zážehové i vznětové motory a také pro Suzuki s 6stupňovou převodovkou TCSS pro zážehové i vznětové motory.

Kromě toho má společnost Schaeffler s okamžitou platností v programu opravárenská řešení pro mokré dvojité spojky vozidel značek Audi, Seat, Škoda a Volkswagen se 7stupňovou převodovkou (DQ500). Princip technologie dvojitých spojek je složitý. Jednoduše vysvětleno: Zatímco jedna spojka přenáší točivý moment, připravuje se paralelně přes druhou spojku další převodový stupeň. Převodové stupně tak za sebou následují plynule bez ztráty výkonu a bez přerušení trakce.

Schaeffler: Komplexné rozšírenie rady LuK 2C

Suché dvojité spojky se používají zejména u vozidel s menšími krouticími momenty, protože zde nelze generované teplo spolehlivě odvádět. Mokré dvojité spojky jsou na rozdíl od toho vhodné hlavně pro vozidla s mimořádně vysokým hnacím momentem nad 250 newtonmetrů. Díky olejovému chlazení umožňují přenos vysokých krouticích momentů. Teplo vznikající při řazení a během rozjíždění je v této variantě odváděno přes olejový okruh.

Ať jde o provedení pro suché nebo mokré spojky, vedle dvojité spojky obsahuje každý LuK RepSet 2CT všechny vzájemně přesně sladěné komponenty, které jsou nezbytné pro výměnu příslušného systému dvojité spojky. Nabídka je doplněna příslušným a modulárním systémem speciálních přípravků, které jsou nezbytné pro výměnu dvojité spojky. Pro každou aplikaci mohou být specifické doplňkové sady snadno kombinovány se základní sadou přípravků.

Schaeffler: Komplexní rozšíření řady LuK 2CKe každé sadě LuK RepSet a ke každému kufru se speciálními přípravky jsou přiloženy podrobné technické a montážní informace v osmi jazycích. Tyto a další informace o opravárenských řešeních, jakož i kompletní sortiment pro automobilový trh s náhradními díly od společnosti Schaeffler naleznete také na online portálu REPXPERT. Pro registrované uživatele jsou zde také všechny další technické informace, jako jsou montážní videa  a technické brožury.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!