Indikátory na matice v nabídce FERDUS

20. června 2024, 10:13

Indikátory povolení matic kol vozů nejsou ničím novým, ale aktuální zařazení do nabídky e-shopu FERDUS v porovnání s většinou konkurence vybočuje nasazením opravdu velkého počtu nejrůznějších typů. Celkem jich je 24 a dají se rozdělit do tří skupin.

Základ představují indikátory HBS a HBL. V obou případech se shodně jedná tzv. horní provedení určené na přesný rozměr matice. Rozdíl je ale v délce a tím pádem i v umístění směrové šipky. Varianta S jako short, tedy krátká, má šipku ve spodní části indikátoru, varianta L jako long, tedy dlouhá, má šipku nahoře.

ndikátory HBS a HB

Druhá skupina zahrnuje indikátory HBY. Ty se musejí obejít bez krycí čepičky matice, za to ale díky vnitřnímu ozubenému okruží zvládají více průměrů, a to konkrétně v rozpětí 1-2 mm.

indikátory HBY

Vůbec nejzajímavější je pak poslední skupina označovaná zkratkou HBM. Plastový prstenec kolem matice zde funguje na principu opasku nebo třeba stahovací pásky, takže lze indikátory použít pro ještě různorodější průměry. Indikátor HBM3850 například zvládne až 12 mm rozdílu.

indikátory HBM

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!