Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Escape6 Prague Car Festival představí přes 700 unikátních automobilů

Na letošní události Escape6 Prague Car Festival ve dnech 1. - 2. září se představí přes 700 unikátních automobilů, které je možné zařadit do několika ucelených skupin.Tu největší tvoří tuning. Upravené vozy z mnoha zemí Evropy navštíví Prahu a vytvoří tak unikátní podívanou pro každého návštěvníka. 

Do Německa bez hranic a do druhého dne. Nová služba společnosti Der Kurier

Do Německa bez hranic je název služby dopravní společnosti Der Kurier, která byla uvedena na začátku roku 2018. Určena je pro B2B trh a slibuje doručení zásilky v rámci Německa nejpozději do poledne druhého dne.

Lidští roboti v automobilové továrně

Společnost Ford se rozhodla využít v několika továrnách na výrobu automobilů tzv. exoskelety, tzn. zařízení určené k podpoře svalů člověka při práci. Tvůrci tvrdí, že řešení může mít revoluční dopad na výrobní sektor nejen v automobilovém průmyslu.

Navrácený půvab vozů BMW

KEY muzeum v tureckém Izmiru, které bylo otevřeno právě před třemi lety, nabízí unikátní sbírku 130 veteránů a 40 historických motocyklů na ploše o rozloze více jak 7.000 m2. Muzeum založili bratři Murat a Selim Özgörkey. 

I přes nepříznivé makroekonomické podmínky vykázal Unipetrol v druhém čtvrtletí zisk

Rafinérská a petrochemická skupina Unipetrol zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí roku 2018. Hospodářské výsledky byly negativně ovlivněny nepříznivým stavem makroekonomického prostředí, zejména výrazně rostoucí cenou ropy (meziročně +48 %) a z toho plynoucími nižšími maržemi v rafinérské (meziročně -34 %) i petrochemické části (meziročně -22 %).

Neviditelná tlačítka: Continental vyvíjí unikátní technologii pro interiér

Continental poodhaluje palubní desku automobilů budoucnosti: osvětlená tlačítka vystupují z elegantně uhlazené plochy právě ve chvíli, kdy se řidičova ruka blíží k povrchu.

Taky máte v okolí nelegální autoopravnu? Doporučujeme

Taky máte v okolí nelegální autoopravnu?

Na našem sesterském portále MotoFocus.pl proběhla nedávno zajímavá anketa. Čtenáři v ní odpovídali na otázku, kolik se v jejich okolí vyskytuje nelegálních opraven. Výsledky ankety jsou opravdu zarážející.

Benzina vybuduje u svých stanic desítky rychlodobíjecích stojanů

Společnost Unipetrol se se skupinou ČEZ dohodla na zprovoznění desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice. Postaví je Elektromobilita Skupiny ČEZ s podporou evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).

II. Evropský festival Route 66

Ve dnech 10. - 12. 8. 2018 se ve Zlíně uskuteční již druhý ročník Evropského festivalu Route 66 a Inter Cars bude u toho. Čekají vás přehlídky automobilů a motorek, prezentace na téma Route 66, prezentace auto a moto příslušenství, hudba a další. 

Continental připravuje vysoce automatizované řízení na sériovou výrobu

Technologická společnost Continental rozšiřuje své globální vývojové aktivity směřující k uvedení bezpečného automatizovaného řízení. Inženýři nyní zkouší prototypy na dálnicích v Dolním Sasku. Vývoj aktuálně pokročil do fáze testování v podmínkách reálného provozu.