Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Velký jarní seminář FERDUS letos ve znamení praxe

Dne 27. května 2021 proběhl už čtvrtý ročník zavedené vzdělávací akce známé jako Velký jarní seminář. Pořadatelem byla firma FERDUS, jediný český výrobce pneuservisních opravných materiálů. Co bylo heslem pro letošní vydání? Zaklínadlo jménem praxe.

Velký jarní seminář FERDUS 2021

Stejně jako loni, ani letos nebylo uskutečnění akce do poslední chvíle jasné. Ale opět se podařilo. VJS FERDUS je zpátky a tentokráte to stihnou i v pravém jarním termínu, a to 27. května 2021.

Kde koupit náhradní díly rychle a kde levně?

Proti autonehodám není nikdo imunní. I sebelepší řidiči se pravidelně dostávají do nepříjemných situací, které nedokážou nijak ovlivnit, a havárie je na světě. S rozbitým autem vás bude pravděpodobně čekat nákup náhradních dílů. Kde je ale sehnat rychle a levně?

Křišťálovou kouli nebrat: Kdopak by se filtrů bál?

V minulém článku Josef Förster sliboval, že se rozepíše o kauze testovaného DPF filtru (Diesel Particulate Filter). Článek nyní přínášíme.

Dne 30. června vyprší možnost prodloužení propadlé STK

S koncem června vyprší možnost prodloužit platnost technických kontrol o 10 měsíců. Opatření bylo zavedeno v reakci na omezené možnosti pohybu obyvatel v době lockdownu. Je tedy na čase si zkontrolovat platnost technické kontroly u vozidel.

Společnost RS Kunststoff je nyní součástí skupiny MEWA

Bezpečnostní kontejnery pro přepravu a skladování čisticích utěrek MEWA jsou vyráběny ve společnosti RS Kunststoff již 20 let. Nyní toto pouto ještě prohloubují a společnost se sídlem v Hanau se stala stoprocentní dceřinou společností skupiny MEWA.

Křišťálovou kouli nebrat aneb Dobrých zpráv není nikdy dost!

Po čase opět přispěl svými postřehy náš dopisovatel Josef Förster. Dnes o dobrých zprávách, kterých není nikdy dost.

Jsou online školení stejně účinná jako ta ve školicích centrech? Stojí za přečtení

Jsou online školení stejně účinná jako ta ve školicích centrech?

Pandemie koronaviru si vynutila rychlý vývoj moderních komunikačních metod. V automobilovém průmyslu vedla omezení při setkávání k výraznému nárůstu počtu školení pořádaných online. Jak mechanici vnímají tuto formu kurzů?

Bude nezávislý trh obětí kybernetické (ne)bezpečnosti?

Vzhledem k popularizaci informačních technologií v automobilovém průmyslu, podobně jako u počítačů a smartphonů, jsou i automobily vystaveny hackerům. V Evropské unii se diskutuje o pravidlech zajišťujících kybernetickou bezpečnost vozidel. Při této příležitosti se bohužel pokouší prosadit řešení, která omezí volnou soutěž na trhu a zasáhnou nezávislé servisy.

Může Amazon změnit trh s náhradními díly?

Americký gigant z oblasti e-commerce Amazon se dostal na polský trh, což způsobilo značný rozruch. Dokážete tato prodejní platforma změnit prodej automobilových dílů? A měli by se mít na pozoru i Češi?