Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Benzina vybuduje u svých stanic desítky rychlodobíjecích stojanů

Společnost Unipetrol se se skupinou ČEZ dohodla na zprovoznění desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice. Postaví je Elektromobilita Skupiny ČEZ s podporou evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).

II. Evropský festival Route 66

Ve dnech 10. - 12. 8. 2018 se ve Zlíně uskuteční již druhý ročník Evropského festivalu Route 66 a Inter Cars bude u toho. Čekají vás přehlídky automobilů a motorek, prezentace na téma Route 66, prezentace auto a moto příslušenství, hudba a další. 

Continental připravuje vysoce automatizované řízení na sériovou výrobu

Technologická společnost Continental rozšiřuje své globální vývojové aktivity směřující k uvedení bezpečného automatizovaného řízení. Inženýři nyní zkouší prototypy na dálnicích v Dolním Sasku. Vývoj aktuálně pokročil do fáze testování v podmínkách reálného provozu.

Unipetrol dosáhl v prvním čtvrtletí 322 milionů korun čistého zisku

Unipetrol zveřejnil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2018. Tržby 27,2 miliardy Kč v meziročním srovnání klesly o 2,7 miliard. Provozní zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací dosáhl výše 1,5 miliard Kč (meziroční pokles o 2,1 miliard Kč). Čistý zisk pak meziročně klesl o 2,5 miliard Kč na hodnotu 322 milionů Kč.

Video ze smrtelné nehody autonomního vozu

Svět obletěla zpráva o nehodě autonomního vozu společnosti Uber, při níž zemřela čtyřiceti devítiletá žena. Policie zveřejnila záběry z testovacího vozidla.

Číňané největším akcionářem Daimleru

Automobilový průmysl je svědkem jedné z největších událostí posledních let, a pro některé je stejně důležitý, jako Benzův vynález automobilu se spalovacím motorem. Čínská automobilka Geely drží největší balík akcií koncernu Daimler.

Znáte kontrolky v autech?

Ruku na srdce, kdo může říct, že ví, co všechny ty svítící kontrolky na palubní desce našeho vozu znamenají? Budeme konkrétní – jen 1 % například dokáže rozeznat kontrolku, která označuje tlak vzduchu v pneumatikách. Přinejmenším takováto fakta vyplynula z testu, který provedla společnost VAB mezi nizozemskými řidiči. Čeští by asi nedopadli jinak. 

Nezajištěné věci ve střešním boxu mohou mít fatální následky

U střešního boxu jde v první řadě o jeho správné přidělání na střechu vozidla, podle expertů Allianz pojišťovny však stojí za fatálními následky nehod i špatné zajištění věcí naložených v boxu. 

Celosvětová výroba umělé inteligence pro samojízdné automobily bude uvedena v roce 2021

Technologická společnost  Continental a společnost NVIDIA oznámila společný vývoj umělé inteligence (UI) pro samojízdná vozidla. Uvedení funkcí 3. stupně na trh je plánováno na rok 2021.

Gabriela Novotná - skutečná hrdinka

Gabriela bohužel musela skončit pár etap před cílem celého Dakaru. V jedné z etap si zlomila klíční kost, ale i přesto dojela zbývajících 90 km. Navíc chtěla celou Rallye dojet i se zlomenou klíční kostí, ale organizátoři jí to neumožnili.