Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Vrchařský šampion Marek Rybníček připravuje auto na novou sezónu

Letošní sezóna závodů automobilů do vrchu byla pro Marka Rybníčka velmi úspěšná. Vyjezdil si titul vrchařského mistra, uspěl na slavných závodech Ecce Homo Šternberk i Dobšinský kopec a neztratil se ani mezi evropskou špičkou. Hrdým partnerem Marka Rybníčka, který již brzy představí nový závodní vůz pro příští sezonu, je síť nezávislých servisů ProfiAuto.

Firma Ferdus nabízí vstup zdarma na veletrh AutoZum Salcburk

Ve dnech 16. – 19. ledna 2019 se společnost Ferdus, největší český výrobce pneuservisních opravných materiálů, poprvé představí na automotive veletrhu AutoZum v rakouském Salcburku. S firmou Ferdus můžete získat vstup na veletrh zdarma.

Příběh stěračů: už 115 let

Společnost APM zveřejnila ve svém časopise článek o historii stěračů. Přinášíme vám jej v plném znění.

Co bude mít vliv na budoucnost aftermarketu? Doporučujeme

Co bude mít vliv na budoucnost aftermarketu?

Na 13. Kongresu motoristického průmyslu a obchodu ve Varšavě se velmi diskutovalo o budoucnosti celé motoristické branže. Rádi bychom se zamysleli nad několika probíranými tématy, která budou mít na evropský aftermarket v příštích letech nesporný vliv.

V minulém týdnu proběhlo několik svolávacích akcí pro modely různých automobilek

V minulém týdnu proběhlo pět svolávacích akcí pro 11 modelů čtyř automobilek. Po jedné svolávací akci mají značky Mitsubishi, Opel, Ford a Ferrari. 

FOTOREPORTÁŽ: Pražská Noblesa 2018

V sobotu 6. října 2018 proběhl 11. ročník soutěže vereránů Pražská Noblesa 2018. I letošní ročník Pražské Noblesy byl zařazen mezi 10 soutěží do Poháru Federace.

Palivové identifikační štítky mají jednotnou podobu

Od října vstupují v platnost jednotné palivové identifikační štítky. Ačkoli jsou tyto informace v současné době uvedeny ve všech příručkách vozidel a taktéž u uzávěru plnícího hrdla/krytu nádrže většiny vozidel, tento systém značení nebyl dosud v Evropě plošně sjednocen.

PŘÍBĚH: Poloosy SKF aneb je čas být profesionálem

Každý mechanik ten příběh zná. Klient přiveze vůz a stěžuje si na zvuky přední nápravy. Chroupání, cvakání, vibrace. Kontrola vůlí a prasklých manžet, utržené pásky, stopy maziva na těhlici, teplotou přebarvený kloub na žlutou až modrou barvu a viník je na světě. Nezbývá, než vyměnit poloosu. Je to ale opravdu tak prosté?

Milionové krácení daní při obchodech s automobilovými díly

Policisté olomoucké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech v rámci akce s krycím názvem ANETKA obvinili osm fyzických a pět právnických osob z rozsáhlého organizovaného krácení daně z přidané hodnoty při obchodech s automobilovými díly.

Modelky na Escape6 Prague Car Festival 2018

Pěkné auta, tuning a modelky, to šlo vždy dohromady. Na pár fotek se můžete podívat ve fotogalerii.