Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Pro zázemí dodavatelů Škody Auto staví P3 v Mladé Boleslavi dalších 23.000 m2

Produkce největší tuzemské automobilky roste a přibývá i firem, které chtějí své sklady umístit co možná nejblíže jejímu závodu. Pro nové i stávající nájemce v průmyslovém parku P3 Mladá Boleslav tak vznikne přes 23.000 m2 nových prostor určených pro skladování a výrobu.

FOTOREPORTÁŽ: Automobily v Národním technickém muzeu

První automobily poháněné spalovacím, ale také parním motorem, vývojová řada motocyklů od konce 19. století do současnosti, ukázky železniční techniky, letadla zavěšená od stropu, počínaje košem plynového balonu, přes kluzák Igo Ericha, Kašparův letoun, s nímž vykonal dálkový přelet, unikáty historických letadel mnoho dalšího můžete vidět v Národním technickém muzeu. My Vám přinášíme přehled vystavených […]

Společnost Total Lubrifiants získala mezinárodní ocenění za řadu maziv Total Quartz EV Fluid

Ocenění „Fuels & Lubes Asia Product Development of the Year“ (ocenění za vývoj nejlepších pohonných hmot a maziv) bylo uděleno společnosti Total Lubrifiants za řadu Total Quartz EV Fluid.

Elektronické servořízení KYB slaví vítězství

Závodní okruhový speciál týmu Konica Minolta DPi Cadillac, který používá KYB Sport Electronic Power Steering (S-EPS)- KYB sportovní elektronické servořízení, vyhrál závod Rolex 24 v Daytoně.

Kvalitní a pohodlné oblečení s reflexními prvky od Mewy odpovídá normám

Práce ve špatném počasí se zhoršenou viditelností vyžaduje přípravu pracovníků. Každý, kdo pracuje venku, na ulicích, silnicích nebo stavbách, potřebuje výstražné oblečení s reflexními prvky.

Živý přenos představení Škody SUV Kamiq v Ženevě

Přestože tématem našeho magazínu je jiná oblast, trocha oživení neuškodí. Pokud vás zajímá prezentace nového SUV pro evropský trh Kamiq společnosti Škoda Auto, lze shlédnout záznam představení, které proběhlo 5. 3. od 9:40.

Nelegální import chladiva pro klimatizace stále roste

Náhlé, skokové zvýšení ceny chladiva R134a vedlo k nárůstu nezákonného dovozu této látky ze zemí mimo EU. Například v Polsku se nelegální obrat s tímto chladivem odhaduje na 240 milionů PLN.

Rok 2018 přinesl růst pracovních příležitostí i mezd

Sdružení automobilového průmyslu zveřejnilo údaje o vývoji průměrných mezd a počtech zaměstnanců v členských firmách za rok 2018. Počet zaměstnanců meziročně vzrostl o 3,8 % na více než 133 tisíc osob. Průměrná měsíční mzda dosáhla téměř 41.000 Kč, což je o 30,8 % nad průměrnou mzdou v ČR.

Bezpečnost vozidel: automobilky požadují rychlé přijetí nových požadavků EU

Před klíčovým hlasováním Evropského parlamentu o aktualizaci nařízení o obecné bezpečnosti, která upravuje bezpečnostní systémy v nových vozidlech, doufá Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) v rychlé přijetí tohoto důležitého právního předpisu.

Evropské a čínské automobilky se zavázaly k užší spolupráci

Velcí evropští a čínští výrobci automobilů se zavázali, že posílí spolupráci na summitu, který se konal v Bruselu, kdy jejich sdružení – Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) a Čínská asociace výrobců automobilů (CAAM) – podepsaly dohodu o spolupráci.