Menu

Jiné info / zajímavosti

Jedna, několik nebo mnoho značek – jak opravují evropské servisy?

Oprava více značek automobilů v jednom autoservisu vyžaduje rozsáhlé znalosti a velké množství speciálního nářadí. Na druhou stranu všestrannost zajišťuje autoservisům stálý přísun zákazníků. Jak přistupují autoservisy v Evropě k servisování více značek?

Čínské elektrovozy v ČR jsou, boom se ovšem (zatím) nekoná

S postupným rozmachem elektromobility je často zmiňována ofenzíva cenově dostupných elektrických vozů z Číny. Zatímco na evropském trhu je každý pátý elektromobil čínský,  v České republice zůstávají počty registrovaných v Číně vyrobených vozů nízké.

NEXEN TIRE uspořádal tradiční event Purple Summit letos

Společnost NEXEN TIRE oznámila, že ve dnech 16. až 19. dubna hostila akci Purple Summit Korea 2024, která se poprvé konala v Koreji.

Proč mají americké motory při svém obrovském objemu tak malý výkon?

Není žádným tajemstvím, že americká auta si zakládají na silných motorech. Jejich síla však nespočívá v jejich výkonu, ale v jejich objemu. Vždyť v historii zaoceánského motorismu byly doby, kdy motory o objemu 5,5 litru patřily mezi ty menší (small blocks). Proč tedy navzdory obrovskému zdvihovému objemu nepatří tyto motory k nejvýkonnějším pohonným jednotkám?

Jak se vyrábějí repasované díly? Kampaň fóra FAAS

Sdružení FAAS (Forum on Automotive Aftermarket Sustainability), které se zabývá udržitelností na aftermarketu, zahájilo kampaň, jejímž cílem je seznámit uživatele vozidel s výhodami repasovaných automobilových dílů.

Finále soutěže Autoopravář junior 2024

V servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích se konalo soutěžní finále pro nejlepší mladé techniky. Tato událost přivítala žáky ze středních odborných škol, kteří soutěžili od 2. do 4. dubna o titul nejlepšího automechanika, karosáře, autolakýrníka a autotronika.

Výrobce elektromobilů dotuje 10 000 dolary každý prodaný vůz!

Vůz, který nedávno způsobil v automobilovém průmyslu pořádnou bouři už jen svou existencí, nyní zaujal veřejnost podruhé. Šokuje nejen svou obrovskou popularitou, ale také cenou.

Sophiina volba dodavatelů automobilek: Rozhodování mezi spalovacími motory a elektromobily není již tak jasné, jako bylo dříve

Ještě před nedávnem by bylo téměř automatické, že dodavatelé automobilek by měli svou výrobu přeorientovat na elektromobilitu. Dnes však rozhodování o investicích do změny výroby již tak jednoduché není. Přední světoví výrobci automobilů totiž signalizují, že elektromobily nejsou jedinou cestou, kterou zvažují. To vše činí investiční rozhodování jejich dodavatelů složitější.

Chystá se další ročník soutěže Autoopravář junior 2024

Ve dnech 2. – 4. dubna se bude konat 29. ročník celostátního finále soutěže Autoopravář junior 2024 ve čtyřech kategoriích Automechanik, Karosář, Autolakýrník a Autotronik. Bude probíhat v prostorách Service Training Center ŠKODA AUTO, Kosmonosy a Servisního centra ŠKODA AUTO, Kosmonosy.

Síť autoservisů Quick Stop Car se rozšíří k čerpacím stanicím MOL

Franšízová síť autoservisů Quick Stop Car (QSC), kterou znají motoristé z okolí poboček českých obchodních center Globus, se dočká rozvoje. V roce 2024 se totiž její servisní jednotky začnou objevovat u čerpacích stanic MOL. Do konce roku vznikne v České republice až 14 takových servisů.

Jiné informace a zajímavosti z trhu