Menu

Jiné info / zajímavosti

Nadcházející výzvy pro autoservisy – rozhovor se Stefanem van Delenem ze společnosti HELLA

Evoluce pohonných jednotek vozidel, rostoucí úloha systémů ADAS a větší rozmanitost automobilů jsou jedny z hlavních výzev, kterým budou muset autoservisy brzy čelit. Jak se mohou na nadcházející změny připravit? Na to jsme se zeptali Stefana van Dalena – výkonného ředitele obchodní jednotky Lifecycle Solutions ve společnosti HELLA.

Vůně nového automobilu

Pro opravdové motoristické nadšence je vůně interiéru nového vozu stejně důležitá jako jeho výbava či styl. Jedná se o vlastnost, která často definuje samotnou značku. ELiX vysvětluje, jak výrobci ve svých automobilech vytvářejí jedinečnou čichovou stopu.

Může se elektromobil odtáhnout a může něco za sebou tahat?

O přechodu na elektromobilitu se mluví již dlouho. Mohou však již dnes elektromobily nahradit automobily se spalovacím motorem ve všech ohledech? Vezměme si například tažení přívěsu nebo jiného vozidla, které zastavilo na silnici. Porucha, prázdná nádrž (nebo baterie), převoz nábytku, motorky… – jsou elektromobily určeny k tomu, aby táhly a byly taženy? Společnost Steinhof připravila […]

Soutěž Autoopravář junior 2023 zná své vítěze

Nedávno proběhla soutěž Autoopravář junior 2023, která je určena pro žáky posledních ročníků učebních oborů. Soutěž proběhla ve dnech 11. – 13. dubna 2023 pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v prostorách Service Training Center ŠKODA AUTO, Kosmonosy; Tréninkové akademie Porsche Česká republika, Zlatníky-Hodkovice a Servisního centra ŠKODA AUTO, Kosmonosy.

Šokující svědectví bývalých zaměstnanců společnosti Tesla. Soukromí řidičů bylo narušeno!

Na veřejnost unikly šokující informace od bývalých zaměstnanců společnosti Tesla. Čeká nás taková budoucnost? Budou výrobci automobilů pod záminkou bezpečnosti a technologického vývoje sledovat každý náš krok?

Evropská komise přitvrzuje: Současná opatření nestačí, do roku 2025 musí zmizet všechny spalovací motory

V posledních letech měnila Evropská komise normy pro spalovací motory několikrát. Kromě toho byl zveřejněn plán „Fit for 55“ a byly navrženy cesty, jak postupně užívání spalovacích motorů omezit a nahradit je alternativní variantou. Bohužel, všem těmto plánům je nyní konec.

Každá čtvrtá nástěnná dobíjecí stanice pro elektromobily měla nedostatky

Česká obchodní inspekce provedla v roce 2022 kontrolní akci zaměřenou na bezpečnost nástěnných nabíjecích stanic pro elektromobily. Celkem zkontrolovala 18 stanic a porušení právních předpisů zjistila u 5 výrobků. Nedostatky byly shledány v průvodní dokumentaci a označení výrobku.

Tesla má monopol na náhradní díly a servis? Zákazníci podávají žalobu!

Americký výrobce elektromobilů je ve vážných problémech. Skupina nespokojených zákazníků se obrátila na soud. Přinutí Elona Muska k zásadní změně firemní politiky?

Projekt Virtual Workshop zavítal i do České republiky

Dne 14. března se v prostorách Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále uskutečnil projekt VR pod dohledem společnosti ProfiAuto. Zúčastnilo se více než 70 studentů.

NEXUS N! Climate Day

V návaznosti na oznámení během veletrhu Automechanika ve Frankfurtu v září 2022 uspořádala společnost NEXUS Automotive International první ročník svého veletrhu N! Climate Day „Společně silnější“ během podnikatelského fóra, které se konalo v Montrealu (21. – 23. března).

Jiné informace a zajímavosti z trhu