Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Chystá se 7. ročník Automotive Hungary

Automotive Hungary 2019 kombinuje spojení automotive a dalšího průmyslu, jako například elektroniky, IT, softwaru, strojů, plastů, sklářského průmyslu, chemického průmyslu a kombinovaného průmyslu. Akce se koná 16. – 18. 10. 2019.

Společnost LKQ oznámila změnu v evropském vedení

Společnost LKQ Corporation dnes oznámila, že John S. Quinn, výkonný viceprezident a generální ředitel LKQ Europe, informoval o svém odchodu do důchodu. Jeho nástupcem bude od 1. října 2019 Arnd Franz, aktuálně provozní ředitel LKQ Europe.

Rozhoduje se o lídrech automobilového průmyslu

Nejlepší dodavatel, nejlepší technologie, největší inovace, největší přínos, nejlepší zaměstnavatel… Nejúspěšnější hráči v těchto všech a několika dalších kategoriích uplynulého roku v oblasti automobilového průmyslu budou vyhlášeni během CEE Automotive Forum.

Kalendář firmy Pirelli pro rok 2020 bude ve znamení hledání Julie

Focení kalendáře Pirelli pro rok 2020 má tentokrát na starost italský fotograf Paolo Roversi. Do hledání Julie, které je hlavním tématem celého počinu, se zapojilo hned několik známých postav.

Finanční výsledky LKQ Corporation

Americká společnost LKQ, specializující se na obchod s automobilovými díly, je na evropském trhu stále viditelnější, a tak nejenom proto je vhodné sledovat její globální hospodářské výsledky. V první polovině roku 2019 skupina zaznamenala nárůsty.

Elektromobilní klid před bouří. Dálnice zdarma a výhody v řadě měst včetně Prahy

Ačkoliv se na první pohled přes 400 nabíječek pro elektromobily v ČR může zdát jako dostatečný počet, problémem je jejich nerovnoměrné rozmístění. Trh navíc rychle roste, k 1. lednu letošního roku bylo zaregistrováno již 1.779 osobních elektromobilů.

Pozor na nelegální chladivo

Chladivo R134a pro klimatizační systémy vozidel je v právě vrcholící letní sezoně velmi žádaným servisním artiklem. S ohledem na jeho stále rostoucí ceny a také občasné problémy s dodávkami se ale trh po celé Evropě, a tedy i v ČR, dostává také chladivo v jednorázových lahvích. Jejich prodej byl sice před cca. 8 lety legální, […]

Vědecké poznatky 3M v automobilové praxi posouvají sektor k větší udržitelnosti

Technologická společnost 3M se zaměřuje na aplikaci vědeckých poznatků do každodenního života, a to mimo jiné i v oblasti automotive. Moderní materiály, které vznikají pod hlavičkou 3M, výrazně zlepšují jízdní i technické vlastnosti automobilů.

Elektrická vozidla nejsou až tak čistá Stojí za přečtení

Elektrická vozidla nejsou až tak čistá

V důsledku Dieselgate se dieselová vozidla stala ztělesněním všeho zla, a to navzdory tomu, že v průběhu let byla propagována jako ekonomičtější a proto čistší. Ztrácí řidič, který prodává vozidlo za nižší cenu. Získávají (alespoň v médiích) elektrická vozidla, která jsou propagována jako vozidla s nulovými emisemi. Je to pravda?

Fórum CEE Automotive Supply Chain 2019 se bude letos konat v Olomouci

Klíčové organizace českého a slovenského automobilového průmyslu zvou všechny evropské hráče automobilového průmyslu, aby se připojili k CEE Automotive Supply Chain 2019, třetímu ročníku konference pořádané střídavě na Slovensku a v České republice. Bude se konat 12. – 13. listopadu 2019.