Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

FOTOREPORTÁŽ: Pražská Noblesa 2018

V sobotu 6. října 2018 proběhl 11. ročník soutěže vereránů Pražská Noblesa 2018. I letošní ročník Pražské Noblesy byl zařazen mezi 10 soutěží do Poháru Federace.

Palivové identifikační štítky mají jednotnou podobu

Od října vstupují v platnost jednotné palivové identifikační štítky. Ačkoli jsou tyto informace v současné době uvedeny ve všech příručkách vozidel a taktéž u uzávěru plnícího hrdla/krytu nádrže většiny vozidel, tento systém značení nebyl dosud v Evropě plošně sjednocen.

PŘÍBĚH: Poloosy SKF aneb je čas být profesionálem

Každý mechanik ten příběh zná. Klient přiveze vůz a stěžuje si na zvuky přední nápravy. Chroupání, cvakání, vibrace. Kontrola vůlí a prasklých manžet, utržené pásky, stopy maziva na těhlici, teplotou přebarvený kloub na žlutou až modrou barvu a viník je na světě. Nezbývá, než vyměnit poloosu. Je to ale opravdu tak prosté?

Milionové krácení daní při obchodech s automobilovými díly

Policisté olomoucké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech v rámci akce s krycím názvem ANETKA obvinili osm fyzických a pět právnických osob z rozsáhlého organizovaného krácení daně z přidané hodnoty při obchodech s automobilovými díly.

Modelky na Escape6 Prague Car Festival 2018

Pěkné auta, tuning a modelky, to šlo vždy dohromady. Na pár fotek se můžete podívat ve fotogalerii.

Valná hromada Unipetrolu odhlasovala vytěsnění zbylých akcionářů

Na návrh zástupců PKN Orlen schválili většinoví vlastníci Unipetrolu na úterní valné hromadě vytěsnění posledních minoritních akcionářů. Cílem tohoto kroku je snaha stáhnout akcie společnosti z pražské burzy. Jediným akcionářem by se měl stát právě polský koncern PKN Orlen.

Escape6 Prague Car Festival představí přes 700 unikátních automobilů

Na letošní události Escape6 Prague Car Festival ve dnech 1. - 2. září se představí přes 700 unikátních automobilů, které je možné zařadit do několika ucelených skupin.Tu největší tvoří tuning. Upravené vozy z mnoha zemí Evropy navštíví Prahu a vytvoří tak unikátní podívanou pro každého návštěvníka. 

Do Německa bez hranic a do druhého dne. Nová služba společnosti Der Kurier

Do Německa bez hranic je název služby dopravní společnosti Der Kurier, která byla uvedena na začátku roku 2018. Určena je pro B2B trh a slibuje doručení zásilky v rámci Německa nejpozději do poledne druhého dne.

Lidští roboti v automobilové továrně

Společnost Ford se rozhodla využít v několika továrnách na výrobu automobilů tzv. exoskelety, tzn. zařízení určené k podpoře svalů člověka při práci. Tvůrci tvrdí, že řešení může mít revoluční dopad na výrobní sektor nejen v automobilovém průmyslu.

Navrácený půvab vozů BMW

KEY muzeum v tureckém Izmiru, které bylo otevřeno právě před třemi lety, nabízí unikátní sbírku 130 veteránů a 40 historických motocyklů na ploše o rozloze více jak 7.000 m2. Muzeum založili bratři Murat a Selim Özgörkey.