Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Video ze smrtelné nehody autonomního vozu

Svět obletěla zpráva o nehodě autonomního vozu společnosti Uber, při níž zemřela čtyřiceti devítiletá žena. Policie zveřejnila záběry z testovacího vozidla.

Číňané největším akcionářem Daimleru

Automobilový průmysl je svědkem jedné z největších událostí posledních let, a pro některé je stejně důležitý, jako Benzův vynález automobilu se spalovacím motorem. Čínská automobilka Geely drží největší balík akcií koncernu Daimler.

Znáte kontrolky v autech?

Ruku na srdce, kdo může říct, že ví, co všechny ty svítící kontrolky na palubní desce našeho vozu znamenají? Budeme konkrétní – jen 1 % například dokáže rozeznat kontrolku, která označuje tlak vzduchu v pneumatikách. Přinejmenším takováto fakta vyplynula z testu, který provedla společnost VAB mezi nizozemskými řidiči. Čeští by asi nedopadli jinak. 

Nezajištěné věci ve střešním boxu mohou mít fatální následky

U střešního boxu jde v první řadě o jeho správné přidělání na střechu vozidla, podle expertů Allianz pojišťovny však stojí za fatálními následky nehod i špatné zajištění věcí naložených v boxu. 

Celosvětová výroba umělé inteligence pro samojízdné automobily bude uvedena v roce 2021

Technologická společnost  Continental a společnost NVIDIA oznámila společný vývoj umělé inteligence (UI) pro samojízdná vozidla. Uvedení funkcí 3. stupně na trh je plánováno na rok 2021.

Gabriela Novotná - skutečná hrdinka

Gabriela bohužel musela skončit pár etap před cílem celého Dakaru. V jedné z etap si zlomila klíční kost, ale i přesto dojela zbývajících 90 km. Navíc chtěla celou Rallye dojet i se zlomenou klíční kostí, ale organizátoři jí to neumožnili. 

Motocyklistka Gabriela Novotná na Dakaru končí se zlomenou klíční kostí

Gabriela Novotná si v 10. etapě Rallye Dakar zlomila klíční kost a ze soutěže musela odstoupit. Odstoupila ze 74. místa v průběžném pořadí. Z žen byla lepší jen Španělka Laia Sanzová, která je momentálně patnáctá.

V roce 2030 bude západní Evropa vyrábět pouze 5 % aut

V roce 2030 bude západní Evropa vyrábět pouze 5 % aut. Většinu produkce převezme Asie, věří šéfové automobilek.

Gabriela Novotná se na Dakaru stále drží

Gabriela Novotná na Rally Dakar pokračuje, přestože měla problémy se spálenou zadní brzdou i pádem, který právě nefunkční zadní brzda způsobila. Drží se stále okolo 90. místa mezi motorkami a poráží dokonce i některé chlapy. 

Výkon nejrychlejšího elektromobilu stojí na speciální chladící kapalině

Nejrychlejší elektromobil už není Tesla Roadster. Předčil ho prototyp od tchajwanské společnosti Xing Mobility nazvaný Miss R, který dosáhne rychlosti až 270 kilometrů za hodinu.