Jiné info / zajímavosti

Jiné informace a zajímavosti z trhu

Otevření trhu s „viditelnými díly“ ve Francii – úspěch organizace FEDA

Ve Francii, stejně jako v mnoha dalších evropských zemích, mají výrobci automobilů (prakticky) monopol na nabídku viditelných částí karoserie na trhu. Tato situace se již brzy změní díky úsilí organizace FEDA, která je spojena s francouzským nezávislým automobilovým trhem.

ZEPPELIN ZF nad Českou republikou: Známe vítěze volných lístků! Soutěž

ZEPPELIN ZF nad Českou republikou: Známe vítěze volných lístků!

ZF-Zeppelin Tour v České republice začne 17. září 2021, kdy přiletí z Polska. V tento den se proletí nad Prahou, Plzní a Kláštercem nad Ohří. Na našich stránkách jste mohli soutěžit o lístek na palubu vzducholodi. A my nyní představujeme dva vítěze!

Chystá se čtvrtý ročník CEE Automotive Supply Chain 2021

Mezinárodní fórum CEE Automotive Supply Chain 2021 bude mít jako hlavní téma „Challenges for Automotive Supply Chain in 2022 and Beyond“. Akce se koná 12. – 13. září.

Hra Car Mechanic Simulator 2021 se stala hitem

Trvalo to pouze 24 hodin, než nový ročník hry Car Mechanic Simulator vydělal více, než kolik stála jeho výroba. Tvůrce titulu, společnost PlayWay, triumfuje a hráči mu dávají téměř samá pozitivní hodnocení.

Česká vodíková strategie podpoří nastartování vodíkového hospodářství v ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu představilo v pátek 16. července 2021 vodíkovou strategii ČR, na které spolupracovalo s Českou vodíkovou technologickou platformou. Cílem strategického dokumentu je zajistit redukci emisí skleníkových plynů a podpořit hospodářský růst České republiky. Toho by mělo být dosaženo prostřednictvím podpory výroby, využití, dopravy a skladování nízkouhlíkového vodíku.

Automobilový průmysl se bude potýkat s nedostatkem čipů až do konce roku

Ačkoli se původně očekávalo, že se výroba a poptávka po čipech vyrovnají během letních měsíců letošního roku, nejnovější prognózy ukazují, že nedostatek čipů bude automobilový průmysl provázet přinejmenším do konce letošního roku.

Velký jarní seminář FERDUS letos ve znamení praxe

Dne 27. května 2021 proběhl už čtvrtý ročník zavedené vzdělávací akce známé jako Velký jarní seminář. Pořadatelem byla firma FERDUS, jediný český výrobce pneuservisních opravných materiálů. Co bylo heslem pro letošní vydání? Zaklínadlo jménem praxe.

Velký jarní seminář FERDUS 2021

Stejně jako loni, ani letos nebylo uskutečnění akce do poslední chvíle jasné. Ale opět se podařilo. VJS FERDUS je zpátky a tentokráte to stihnou i v pravém jarním termínu, a to 27. května 2021.

Kde koupit náhradní díly rychle a kde levně?

Proti autonehodám není nikdo imunní. I sebelepší řidiči se pravidelně dostávají do nepříjemných situací, které nedokážou nijak ovlivnit, a havárie je na světě. S rozbitým autem vás bude pravděpodobně čekat nákup náhradních dílů. Kde je ale sehnat rychle a levně?

Křišťálovou kouli nebrat: Kdopak by se filtrů bál?

V minulém článku Josef Förster sliboval, že se rozepíše o kauze testovaného DPF filtru (Diesel Particulate Filter). Článek nyní přínášíme.