Menu

Jiné info / zajímavosti

Autem roku 2024 v České republice je Mercedes-Benz třídy E

Ministr dopravy Martin Kupka předal při slavnostním vyhlášení v Kongresovém centru Praha cenu pro vítěze jubilejního 30. ročníku ankety Auto roku v České republice. Podruhé v historii se jím stal vůz značky Mercedes-Benz, nová Třída E tak navázala na úspěch modelu SLS AMG z roku 2011.

Dodavatelé pro Auto roku 2024 v České republice

Sdružení automobilového průmyslu představuje firmy, které v rámci dvacátého osmého ročníku ankety Auto roku 2024 v České republice získaly právo používat prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2024 v České republice“. Díly tuzemských firem přitom nese nejen vítězný vůz Mercedes Benz třídy E, ale řada z nich je součástí všech pěti automobilů, které letos postoupily […]

Titul “Nejlepší kalendář roku 2024” získává SAG! Hot News

Titul “Nejlepší kalendář roku 2024” získává SAG!

Anketa o nejlepší kalendář roku 2024 je u konce a my známe vítěze! Sledovanost této soutěže je opravdu veliká, což nám dělá velkou radost! Tak už nebudeme zdržovat a jdeme Vám představit vítěze!

Až 10x méně platiny díky českému patentu. O budoucnosti vodíkové mobility rozhodne i dostupnost kritických surovin

Osobní, nákladní i veřejnou dopravu v Evropě čekají v blízké budoucnosti velké změny. V souvislosti s dekarbonizačními cíli Evropské unie, podle kterých se mají snížit emise skleníkových plynů o 55 % do roku 2030 v porovnání s rokem 1990, čeká sektor dopravy postupný odklon od fosilních paliv. Tradiční vozidla na benzin, diesel, LPG či CNG tak budou v čím dál […]

Ovlivní benzín E10 životnost motorového oleje?

Jak ovlivňuje nové palivo E10 motorový olej? Měla by být přijata nějaká okamžitá opatření k zajištění správného mazání motoru? Na otázky týkající se nového benzínu obohaceného o více biosložek než dosud a jeho vlivu na motorový olej odpovídá tento článek.

Místo dvou dokladů jeden, stávající technické průkazy zůstávají platné, na STK osvědčení nezadrží

Od 1. ledna 2024 vstoupila v platnost nová pravidla týkající se technických průkazů. Největší změnou je to, že již nebudou nově vydávány velké technické průkazy.

Seznam vozů, kterým nový benzín E10 (ne)sedí. Je mezi nimi i Škodovka!

Na začátku letošního roku se na čerpacích stanicích objevilo nové palivo E10. V tomto článku přinášíme seznam všech vozů přizpůsobených tomuto benzinu. Pozor, pro některé vozy Škoda není toto palivo vhodné!

Soutěž o titul „Nejlepší kalendář roku 2024“ je tady! Kdo vyhraje? Soutěž

Soutěž o titul „Nejlepší kalendář roku 2024“ je tady! Kdo vyhraje?

Blíží se konec roku 2023 a s ním opět přichází naše pravidelná soutěž o nejoblíbenější kalendář na následující rok. Obhájí vítěz z roku 2023 svůj titul nebo poputuje pomyslné žezlo k někomu jinému? Můžete o tom rozhodnout!

Kalendář TOPLAC pro rok 2024

Společnost TOPLAC představuje svůj kalendář na rok 2024.

Jiné informace a zajímavosti z trhu