Novinka v doplňování kapaliny do ostřikovačů

, 13. února 2017, 10:44

Pozitivní vliv na životní prostředí, moderní design, jednoduchá instalace či snadná obsluha jsou základními přednostmi inovativního řešení EcoTank, které by se mohlo stát standardem doplňování kapaliny do ostřikovačů pro čerpací stanice. 

EcoTank kapalina do ostřikovačů

Toto zařízení na doplňování tekutiny do ostřikovačů EcoTank (na obrázku vpředu) z dílny vynálezců Richarda Vámoša a Juraje Saktora bylo poprvé prezentováno loni na výstavě UNITI EXPO v německém Stuttgartu. Ecotank zaujme zejména designem, originální technologií a business řešením. Je navržen jako standard pro jakoukoliv čerpací stanici s důrazem na snadnou instalaci bez stavebních úprav a snadné použití bez nutnosti zapojovat do provozu pracovníky čerpací stanice.

Podle tvůrců by toto řešení mohlo ušetřit až 500 tun tradičních plastových obalů na kapalinu do ostřikovačů, pokud se stane standardní součástí jen 15 procent čerpacích stanic v Evropě. Klasické plastové obaly se v přírodě rozkládají téměř 500 let, což je z hlediska dlouhodobého horizontu neudržitelné pro životní prostředí. Kromě plastů se EcoTank může pochlubit i ekologickým dopadem na celkový provoz, jelikož díky principu samospádu potřebuje napájení pouze 24 voltů.

Vynálezce a inovátor Juraj Saktor vymyslel se svým týmem pro EcoTank moderní design a zdokonalil jeho technologii.“EcoTank jsme si dali světově patentovat a dnes můžeme říci, že se jedná o unikátní řešení s nízkými provozními náklady, které je uživatelsky velmi jednoduché. Jsem přesvědčen, že naše řešení ocení nejen čerpací stanice, ale i samotní výrobci kapalin,„dodává Saktor.

EcoTank je v pilotním provozu nainstalován na Elektrárenské ulici v Bratislavě. Motoristé si v rámci testovacího provozu mohou vyzkoušet, jak si pohodlně a jednoduše doplnit vodu do ostřikovačů. Vizí EcoTanku je stát se do 2 let evropským standardem čerpacích stanic, a ušetřit tak miliony tun plastového odpadu ročně.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!