Benjamin Krieger se od září 2022 stane generálním tajemníkem CLEPA

14. června 2022, 12:22

Evropské sdružení dodavatelů automobilového průmyslu CLEPA jmenovalo od 1. září 2022 novým generálním tajemníkem pana Benjamina Kriegera, který nahradí paní Sigrid de Vries. Pan Krieger byl od roku 2018 vedoucím oddělení pro vládní záležitosti sdružení CLEPA a od roku 2007 pracoval na různých pozicích v Bruselu.

Na valném shromáždění CLEPA, které se konalo 9. června v Bruselu, pan Thorsten Muschal, prezident CLEPA a EVP Sales & Program Management společnosti Forvia Group, řekl: “Od prvních dnů svého působení v CLEPA Benjamin Krieger prokázal silné vedení a porozumění evropské politice a politickým aspektům, které utvářejí každodenní realitu globálních dodavatelských řetězců v automobilovém průmyslu. Benjamin úzce spolupracoval se Sigrid a členy sdružení na strategických záležitostech a prokázal schopnost předvídat a reagovat na potřeby odvětví. Jsem přesvědčen, že Benjamin ještě více posílí hlas organizace.”

Benjamin Krieger k tomu dodává: “Velmi se těším, až se ujmu této nové výzvy a budu spolupracovat s týmem a členy CLEPA na prosazování zájmů tohoto pro Evropu důležitého odvětví.  Přechod na mobilitu představuje obrovskou výzvu i příležitost, kterou bude CLEPA i nadále pomáhat utvářet svým přístupem zaměřeným na řešení. Srdečně děkuji Sigrid de Vries za její vedení a jsem přesvědčen, že budeme pokračovat ve spolupráci i v budoucnu.”

Jak již bylo řečeno, paní de Vries k 31. srpnu opustí sdružení CLEPA a stane se generální ředitelkou ACEA, Evropského sdružení výrobců automobilů v Bruselu.

De Vries dodává: “Přeji Benjaminovi a celému týmu, aby se jim v této nové kapitole života dařilo. CLEPA má dobrou pozici díky silným kompetencím a velmi angažovaným členům. Nyní budeme v příštích několika měsících pracovat na hladkém přechodu.”

Benjamin Krieger vedl více než čtyři roky tým CLEPA pro vládní záležitosti a zaměřoval se na normy emisí uhlíku a znečišťujících látek, agendu udržitelnosti, digitalizaci mobility, mezinárodní obchod a konkurenceschopnost. Pan Krieger pochází z Německa a v oblasti politiky EU působí již 15 let, má za sebou pozice jako vedoucí kanceláře a tiskový mluvčí delegace poslanců Evropského parlamentu a poradenství podnikům a sdružením jako konzultant pro strategickou politickou komunikaci.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!