Novinky

Novinky z trhu aftermarketu

SAG rozšiřuje nabídku výbojek Tesla

Nabídku autožárovek u firmy SAG (Swiss Automotive Group) značky Tesla rozšířilo 10 položek prémiových xenonových výbojek. Nově naskladněny jsou typy s pěti nejčastěji využívanými paticemi ve dvou světelných variantách – s teplotou světla 4.300 K, resp. 5.000 K.

Pracovní místa v automobilovém průmyslu budou zanikat

Přijetím předpisů Evropské unie zakazující uvádět na trh vozidla s jakýmkoli spalovacím motorem (včetně hybridů a vozidel spalujících LPG, CNG, zelený vodík, obnovitelná paliva, syntetická paliva – bez ohledu na jejich emise) dojde k tomu, že v podnicích EU, které se zabývají výrobou automobilových součástek, zanikne téměř 300.000 pracovních míst. Naprostá většina z nich zanikne […]

APPAA: Trh s ojetinami se letos výrazně změní, ale „lemon“ auta z trhu nezmizí

Zdražování, zvýšený zájem klientů po fyzických prověrkách vozidel, přesun části prodejů do online prostředí a nedostatek kvalitních aut v bazarech. To vše pro letošek předvídá předseda Asociace autobazarů APPAA.

ZF podporuje inteligenci v oblasti pokročilé bezpečnosti, automatizovaného řízení a elektrifikace v celém spektru mobility

Na Consumer Elektronics Show ukázala společnost ZF přesné body svého pokroku směrem k Next Generation Mobility a věří, že to již není vzdálenou vizí, ale dosažitelným cílem. Nyní. ZF vyvinula inteligentní technologie s pokročilou hlavní inteligencí, která posouvá bezpečná, automatizovaná a elektrifikovaná vozidla na novou úroveň. Tento vývoj nabízí zásadní zlepšení, která prospívají naší globální […]

FERDUS: Nové karbidové brousicí rašple a koule

Téměř padesátku produktů v kategorii ‚Nástroje na broušení‘ na konci loňského roku v e-shopu největšího českého výrobce pneuservisních opravných materiálů FERDUS nově doplnily karbidové kuželové rašple s velikostí základen 3/4“ nebo 1“ a brousicí koule s průměrem 7/8“.

Nová provozovna J+M autodíly v Olomouci

Společnost J+M autodíly opět rozšiřuje svou prodejní síť, a to otevřením své nové provozovny v Olomouci.

Personální změny ve společnosti Robert Bosch GmbH

S účinností od 1. ledna 2022 došlo k personální změně ve vedení společnosti Robert Bosch GmbH.

Co bude v roce 2022 dražší? Výzvy pro odvětví náhradních dílů a autoopravárenství

Bilancování končícího roku jde obvykle ruku v ruce s úvahami o tom, co nás čeká v příštích dvanácti měsících. Pro podnikatele v automobilovém průmyslu to bude náročné období, a to především kvůli růstu cen v mnoha oblastech. Někde je to téměř jisté, jinde to nemusí být tak horké. Podívejme se na prognózy.

Nové bezbarvé laky R-M

R-M představuje zcela novou generaci bezbarvých laků, se kterou zákazníci získávají náskok před konkurencí. Uvedeny byly celkem tři inovativní řady – Element, Advance a Pioneer. Nové produkty a služby vyhoví každému obchodnímu modelu.

Liqui Moly uzavírá rok výrobním rekordem

Společnost LIQUI MOLY vyrobila v roce 2021 nejvíce výrobků ve své historii. Německý specialista na oleje a aditiva vyrobil 105.000 tun maziv – o 27 procent více než v předchozím roce.