Vedení korejské společnosti NEXEN Tire se přemístilo do Žatce

25. září 2017, 18:01

Jeden z největších investorů v ČR, společnost NEXEN Tire, přesouvá svůj stěžejní projektový tým z Prahy do Žatce. Vedle zaškolování českých kolegů v Jižní Koreji jde o další krok k posilování pozice společnosti v Ústeckém kraji.

Do konce roku 2018 najde v závodu NEXEN Tire práci 500 nových zaměstnanců. Postupně by zde mohlo být zaměstnáno až 1.500 lidí. NEXEN Tire se tak zařadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v kraji. Korejská společnost se zároveň snaží podporovat kulturní dění v okolí.

Od svého přesunu do Žatce si slibuje především zjednodušení a zrychlení firemních postupů při výstavbě a budoucím provozu podniku. „Chceme být blíže našim partnerům z regionu, ale hlavně našim stávajícím i potenciálním zaměstnancům, které zde jistě najdeme,“ říká generální manažer společnosti NEXEN Tire Petr Pospíšil.

Společnost NEXEN Tire v první fázi náboru hledala zaměstnance na manažerské posty a technické specialisty z oblasti údržby výrobních a nevýrobních strojů a zařízení. V další fázi budou nabíráni pracovníci na pozicích týmových vedoucích v oddělení výroby, výrobních technologií a kvality. V neposlední řadě mají rovněž šanci kandidáti s ukončeným vysokoškolským vzděláním se zaměřením na chemii a strojní mechaniku.

Partner Dočesné a Ekologického centra Žatec

Kromě náboru nových zaměstnanců a stěhování společnost NEXEN Tire aktivně podporuje kulturní dění v okolí Žatce. Jde především o tradiční, již třetí v řadě, generální partnerství NEXEN Tire akce Dočesná, která letos oslavila kulaté šedesátileté výročí. Zhruba 50.000 návštěvníků mělo možnost navštívit informační stánek NEXEN Tire.

Zároveň si mohli návštěvníci na NEXEN Stage ve středu města na Náměstí Svobody poslechnout koncerty předních českých umělců.

Společnost NEXEN Tire je dále partnerem Ekologického centra Žatec. To se věnuje například revitalizaci plochy u Ohře a dalším ekologickým aktivitám. „Naše partnerství s ekologickým centrem je logickým krokem. Společnost NEXEN Tire přistupuje ve svých závodech maximálně šetrně k životnímu prostředí a podobná lokální partnerství jsou pro nás prioritou,“ vysvětluje generální manažer Petr Pospíšil.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!