Goodyear nabízí v zimě klidnější jízdu díky pneumatikám s technologií SoundComfort

9. října 2017, 15:12

Goodyear představuje novou řadu zimních pneumatik vybavených technologií SoundComfort. Po úspěšném zavedení této technologie pro snižování hluku do řady letních pneumatik nyní společnost Goodyear umožňuje, aby si zákazníci vybírali s technologií SoundComfort i pneumatiky zimní.

3 hlavní zdroje hluku v interiéru vozu

Čím tišší jízda, tím pohodlnější. Na hlučnosti v interiéru vozidla se ovšem podílí celá řada vlivů: vítr, rychlost jízdy, podmínky na silnici, hluk motoru a konstrukce vozu a samozřejmě také pneumatiky. A v úsilí o snížení hluku v kabině mají právě pneumatiky ve srovnání s jinými konstrukčními řešeními, například systémem odpružení, největší potenciál, a to jak kvůli ceně, tak i hmotnosti.

Rezonance je zobrazená modře

Jedním z hlavních zdrojů hluku pneumatik je rezonance prostor uvnitř pneumatiky, která vzniká vibrací vzduchu uvnitř pneumatiky a přenáší se do konstrukce vozidla. Technologie SoundComfort značky Goodyear působí tak, že omezuje rezonanci vzduchu přímo v pneumatikách.

Goodyear vybavuje vnitřní povrch pneumatiky dílem polyuretanové pěny. Vrstva pokročilé pěny s otevřenými buňkami snižuje vibrace vzduchu a vytváří tak příjemné prostředí pro řidiče a cestující, kterým umožňuje, aby si mohli vychutnat i během jízdy poslech hudby či konverzaci. Technologie SoundComfort dokáže bez jakéhokoli omezení jízdního výkonu snížit hluk v kabině ve srovnání s běžnými pneumatikami až o polovinu.

Technologií SoundComfort jsou nyní vybaveny pneumatiky v následujících rozměrech:

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!