Pneumatiky Continental jako umělecká díla oslavující spolupráci s českými lyžaři

14. prosince 2017, 15:19

Continental představuje dvě unikátní umělecky ztvárněné pneumatiky. Jejich barevné provedení má na svědomí kreslíř a ilustrátor Jonáš Ledecký, který pro svoji sestru Ester vytvořil v minulosti například závodní kombinézy nebo polep vozu. Pneumatiky vznikly při příležitosti oslavy partnerství společnosti Continental s Audi Ski Teamem. 

Bratr snowboardistky a lyžařky Ester Ledecké, kreslíř a ilustrátor Jonáš Ledecký, vytvořil pro společnost Continental dvojici speciálních pneumatik

Společnost Continental postavila Jonáše Ledeckého před úkol, který ještě nedostal. Chtěla po něm, aby malířské plátno nahradil pneumatikou. Vznikly tak dva naprosto jedinečné pláště, které využívají stejné motivy jako zimní kombinéza (a další grafika), kterou Jonáš v minulosti vytvořil pro svoji sestru, mistryni světa v paralelním a obřím paralelním slalomu na snowboardu. Ester na nich vystupuje jako komiksová superhrdinka, postava s nadlidskými schopnostmi, která na snowboardu, podobně jako Silver Surfer, létá vesmírem,“ vysvětluje Jonáš Ledecký.

První z pneumatik, letošní zimní novinka Continental WinterContact TS 860 S, na svém běhounu nese zlato-stříbrný motiv, jenž všichni sportovní fanoušci dobře znají z Esteřiny kombinézy. Bočnice pak tvoří komiks.

Druhá z pneumatik je městský celoroční model Continental AllSeasonContact. „V jeho případě jsem se inspiroval staršími Esteřinými dresy, které byly červeno-stříbrné, a také klasickými pneumatikami s bílými bočnicemi,“ popisuje svoje dílo Jonáš. Na grafice zasazené dovnitř je pak Ester letící vesmírem na snowboardu.

Jeden z plášťů bude vydražen v dobročinné aukci

Obě pneumatiky nejsou určeny k běžnému použití. „Jedna bude vystavena na centrále společnosti Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích, druhá bude v průběhu ledna vydražena v dobročinné aukci,“ popisuje další osud plášťů Juraj Ižvolt, šéf divize Marketing Continental Barum s.r.o.

Partnerství společnosti Continentalu a Audi Ski Team
Společnost Continental zajišťuje zimní obutí vozů Audi s pohonem quattro, které během roku používají členové Audi Ski Teamu, tedy vybrané hlavní české osobnosti alpských i severských lyžařských disciplín. Nejzářivější hvězdou je Ester Ledecká, která na špičkové úrovni zvládá snowboard i lyže, čímž je na bílých svazích světovým unikátem. Vedle ní se na kvality zimních plášťů Continental mohou spolehnout i účastnice deaflympiády a slalomářka Tereza Kmochová, skicrossařka Andrea Zemanová, skokan Roman Koudelka a závodník v severské kombinaci Tomáš Portyk. Tuto sestavu doplňuje legenda Ondřej Bank, který je zároveň tváří českého Home of quattro – skiareálu Špindlerův Mlýn.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!