Pirelli získalo ocenění Výrobce pneumatik roku

16. dubna 2018, 18:36

Za vítězstvím v prestižní anketě stojí technologické inovace, strategické zaměření na spotřebitele a spolupráce s nejprestižnějšími výrobci automobilů.

Pirelli oceněno jako Výrobce pneumatik roku
ředitel strategických inovací Pirelli Marco Spinetto

Mezinárodní porota soutěže Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2018 čítající na 30 specialistů z průmyslu a univerzitních profesorů zvolila společnost Pirelli ‚Výrobcem pneumatik roku‘.

Uznání bylo dosaženo na základě těchto úspěchů. Počínaje dosaženými výsledky díky zaměření strategie na produkty s nejvyšší přidanou hodnotou, která učinila z Pirelli světového lídra v prestižním segmentu. Dále za oceněním stojí mimořádně vysoký počet homologací na trhu, partnerství s 28 akademickými centry po celém světě a také role Pirelli jako tahouna technologických inovací, která je dokumentována například loňským zavedením technologie Connesso.

Connesso je jediným systémem na trhu, který umožňuje komunikaci mezi pneumatikou a řidičem skrze mobilní telefon. Tato technologie přenáší informace například o tlaku v pneumatice, teplotě a opotřebení, což v důsledku znamená vyšší bezpečnost pro posádku vozidla.

Cenu převzal ředitel strategických inovací Pirelli Marco Spinetto s komentářem: „Pro společnost Pirelli je toto ocenění velkou poctou. Pneumatikářský průmysl oceňuje strategii naší společnosti – zavedené firmy se 145 letou historií, která však neusíná na vavřínech a je i v současnosti oddaná přinášet zákazníkům ty nejnovější a nejpokročilejší technologie s nejvyšší přidanou hodnotou. To potvrzuje náš závazek investování více než 7 % z obratu do oddělení výzkumu a vývoje, což je jednou z nejvyšších hodnot mezi výrobci pneumatik.

Naši hlavní partneři z řad nejvýznamnějších výrobců automobilů tento přístup také velmi oceňují, dokládá to i rostoucí počet prémiových a prestižních homologací.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!