Mistr světa testoval pneumatiky Dunlop SportSmart TT. Byly o 3 sekundy rychlejší než ostatní

17. května 2018, 10:26

Společnost Dunlop v březnu uvedla na trh pneumatiky Dunlop SportSmart TT. Současně s tím zahájila rozsáhlé srovnávací testy s konkurenčními hypersportovními pneumatikami.

David Checa srovnával různé hypersportovní pneumatiky pro jízdu na okruhu při nezávisle auditovaném testu na náročném okruhu Monteblanco ve Španělsku. Bývalý jezdec MotoGP a trojnásobný vítěz FIM Mistrovství světa endurance je znám svou zásadovostí, rychlou jízdou a technickými schopnostmi.

V Monteblanco o více než tři sekundy na kolo rychlejší

Pneumatiky Dunlop SportSmart TT přední

David Checa při testu srovnával pneumatiky Dunlop SportSmart TT, Michelin Power RS, Pirelli Diablo Rosso Corsa a Bridgestone Battlax RS10 na 3,3 kilometry dlouhém okruhu Monteblanco. Použil k tomu pro silnici schválenou Yamahu YZF-R1, s jejíž závodní verzí má dlouholeté zkušenosti.

David Checa nevěděl, které z pneumatik byly namontovány na každou z 33 kilometrů dlouhých etap. Měl vždy jen za úkol projet naplno deset okruhů do další výměny pneumatik. Test pokračoval vždy dalšími deseti koly na pneumatikách jiné značky.

Nejrychlejší okruhový čas (Dunlop SportSmart TT) a nejlepší čas nejpomalejších pneumatik (Michelin) byl odlišný o 3 sekundy.

Pocit z jízdy s Dunlop SportSmart TT a jejich zpětná vazba se blíží opravdovým závodním pneumatikám, stejně jako většina konkurenčních pneumatik pro silniční použití mají rychlý nástup provozní teploty, ale převyšují je co do úrovně výkonnosti,” konstatoval Checa.

Čtyři nové hypersportovní pneumatiky Dunlop během jediného roku

SportSmart TT jsou čtvrtými novými hypersportovními pneumatikami, které značka Dunlop uvedla na trh během jediného roku. Završují její loni ohlášenou strategii nového přístupu k tomuto segmentu, v jejímž duchu se Dunlop rozhodl obměnit svůj sortiment hypersportovních pneumatik tak, aby mohl nabízet „pneumatiky pro každý typ jezdce”.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!