Firma Nexen Tire představila dva nové pláště pro český trh

4. června 2018, 10:21

Na veletrhu v Kolíně nad Rýnem představila firma Nexen Tire nové pneumatiky pro letošní rok, z toho jednu letní a jednu zimní.

Stánek Nexen Tire na veletrhu v Kolíně nad Rýnem

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire, který již brzy spustí výrobu v žatecké průmyslové zóně Triangle, si letos na kolínský festival přichystal dvě novinky pro český trh. Na stánku pak vystavil celkem 14 typů pneumatik v kategoriích letní, zimní, celoroční a koncepty.

Letní pneumatika Nexen N’FERA SportPrvní představovanou pneumatikou pro český trh je letní N’FERA Sport, která nahrazuje úspěšnou předchůdkyni N’FERA SU1. Jak již název napovídá, pneumatika je určena milovníkům dynamické jízdy. Novinka se vyznačuje zvýšenou ochranou před aquaplaningem, čemuž napomáhají čtyři obvodové drážky. Mezi další přednosti patří řešení obvodových žeber pro účinné brzdění na suché vozovce, masivní dezénové bloky na vnější straně běhounu pak podporují tuhost pneumatiky a vysokou stabilitu v zatáčkách.

„Nová N’FERA Sport díky těmto vylepšením lépe drží na silnici. Jde o vysoce výkonnou pneumatiku, která nadchne zkušené řidiče a zároveň potěší i začátečníky a díky svým vlastnostem na silnici nezklame,“ říká Aleš Kosina, marketingový manažer společnosti Nexen Tire.

Zimní pneumatika Nexen WINGUARD Sport 2 SUV Nová zimní pneumatika WINGUARD Sport 2 SUV je pokračovatelkou osvědčeného zimního pláště WINGUARD SUV. Jak již název napovídá, tento plášť se uplatní zejména u vozů kategorie SUV a jeho vývoj byl koncipován tak, aby plnohodnotně sloužil právě velkým a silným vozům. Mezi hlavní přednosti pneumatiky patří běhoun ve tvaru písmene „V“, který napomáhá stabilní jízdě na sněhovém podkladu či mokré vozovce. Nexen Tire se rovněž věnoval kvalitě dezénu. Ten je koncipován tak, aby zajistil co největší stabilitu. Zároveň byl kladen důraz na to, aby byla pneumatika co nejlépe ovladatelná. I proto je WINGUARD Sport 2 SUV nositelkou označení UHP (Ultra High Performance).

„Společnost Nexen Tire investuje do výzkumu a vývoje velké prostředky s ohledem na co nejkvalitnější pneumatiky pro naše zákazníky. Jsme hrdí na to, že nejmodernější vývojové centrum bude také součástí budovaného závodu v žatecké zóně Triangle,“ dodává Aleš Kosina.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!