Pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 získala výborné ohodnocení v nezávislém testu

14. března 2019, 11:37

Zcela nová výkonná pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 pro osobní a SUV vozidla se umístila na předním místě s mimořádně výborným hodnocením ve vůbec prvním nezávislém testu, pořádaném redakcí Auto Bild.

Pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3

Redakce testovala letní pneumatiky 53 různých značek v rozměru 225/45 R 17 na všechna výkonnostní kritéria, včetně celkové životnosti. Vývoj této nejnovější generace, stejně jako všech ostatních pneumatik Hankook, byl zaměřen především na bezpečnost jízdy.

Vývojáři se kromě toho zaměřili zejména na přilnavost k mokré vozovce a na precizní ovladatelnost. Díky tomu nová S1 evo 3 v testu prokázala svůj mimořádný výkon při brzdění na mokré vozovce, které se hodnotí jako nejdůležitější kritérium z hlediska bezpečnosti jízdy. Redakce časopisu Auto Bild kromě toho ve svém hodnocení zdůraznila precizní řízení a dobrou odezvu na suché vozovce. Nová Hankook Ventus S1 evo 3 se na evropské trhy dodává zatím v 72 různých rozměrech od 17 do 22 palců.

Dipl.-Ing. Klaus Krause, ředitel Evropského centra pro výzkum a vývoj v Hanoveru prohlásil: „Během vývoje pneumatiky Ventus S1 evo 3 si naši vývojáři stanovili cíl zlepšit výkony doposud nejúspěšnější pneumatiky Hankook na trhu, a to v prakticky ve všech oblastech. Výsledkem jejich práce je vysoce výkonná pneumatika, jejíchž chování a jízdní vlastnosti byly optimalizovány takovým způsobem, aby se moto společnosti Driving Emotion doslova projevilo na jízdě. Kromě toho“, pokračuje Klaus Krause, „jsou v rámci vývoje S1 evo 3 zohledněné také budoucí požadavky nové metody měření emisí simulující provozní testy.“

Vývoj pneumatiky Ventus S1 evo 3 probíhal z velké části v Evropském centru pro výzkum a vývoj, jakož i za globální účasti ostatních výzkumných center společnosti Hankook Tire. Realizace výroby se plánuje v moderním výrobním závodu v maďarském Rácalmási.

Od svého uvedení na trh se S1 evo 3 bude prodávat také ve verzi pro vozy SUV s upravenou dvojitou kostrou z umělého hedvábí. Některé rozměry této pneumatiky již získaly homologaci od předních výrobců německých automobilů jako originální výbava nových modelů. Nová vlajková loď výrobce Hankook bude uvedena nejprve plošně na evropské trhy začátkem roku 2019. Rozměrová škála bude zahrnovat více než 72 rozměrů pro ráfky od 17 do 22 palců, s profily 50 až 25 a v šířkách od 205 do 315 mm.

­

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!