V severoamerické továrně společnosti Nokian Tyres byla zahájena výroba pneumatik

18. března 2020, 10:00

Společnost Nokian Tyres začala ve své továrně v Daytonu, v severoamerickém Tennessee, vyrábět pneumatiky pro komerční prodej. Tento milník proběhl v souladu s časovým harmonogramem a společnost plánuje během prvního roku provozu plynule zvyšovat objem výroby.

Nokian Tyres v Daytonu

„Zahájení výroby v továrně Dayton pro komerční prodej představuje milník jak pro naše zákazníky, tak pro zaměstnance,“ řekla Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka společnosti Nokian Tyres. „Těšíme se, že severoamerickým řidičům budeme moci nabídnout větší objem kvalitních pneumatik spolu s tím, jak rozvíjíme vztahy s našimi partnery.“

Komplex o rozloze 830.000 stop čtverečních (77.000 metrů čtverečních) představuje jedno z nejmodernějších zařízení na výrobu pneumatik na světě. Uplatňuje vysoce automatizované a udržitelné procesy, pečlivě vybírá suroviny i různorodou škálu zaměstnanců tak, aby vyráběl prémiové celoroční pneumatiky uzpůsobené potřebám severoamerických řidičů.

Nokian Tyres zaměstná v zařízení, které se nachází 65 km severně od města Chattanooga, až 400 pracovníků. Aktuálně v továrně pracuje tým s více než 100 členy.

Společnost Nokian Tyres položila základy továrny v září 2017. Jedná se o třetí výrobní zařízení – další se nachází ve finském městě Nokia a ruském Vsevoložsku. Slavnostní otevření této továrny světové úrovně proběhlo loňského října.

Společnost Nokian Tyres, která byla založena ve Finsku, kde má rovněž své hlavní sídlo, vynalezla zimní a celoroční pneumatiku. V současnosti vyrábí prémiové produkty ve všech hlavních segmentech pneumatik pro osobní vozidla, včetně celoročních pneumatik. Cílem výstavby továrny v Daytonu je uspokojit rostoucí poptávku na severoamerickém trhu a chopit se příležitostí na trhu celoročních pneumatik. Regionální sídlo Nokian Tyres se nachází v Nashville a jeho prodejní tým pomáhá napříč celým kontinentem organizovat tento proces růstu.

Zahájení výroby pro komerční prodej představuje jeden z několika milníků, které Nokian Tyres letos slaví. V roce 2020 bude rovněž zřízena administrativní budova poháněná sluneční energií, která bude poskytovat kanceláře, zasedací místnosti, wellness prostory pro zaměstnance a dokonce i saunu. Společnost rovněž buduje vysoce automatizovaný sklad, který bude schopen pojmout až 600.000 pneumatik. V nadcházejících měsících a letech se společnost chystá také představit nové produkty pro severoamerické řidiče.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!