Svět se vrací do Frankfurtu: Přípravy na veletrh Automechanika 2022 jsou v plném proudu

16. června 2022, 17:44

Zástupci trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl se konečně opět sjedou do Frankfurtu na veletrh, jež se letos koná ve dnech 13. až 17. září 2022. Účast již potvrdila řada předních společností z více než 60 zemí.

Frankfurt Messe

Organizátoři veletrhu si uvědomují důležitost navazování osobních kontaktů, a proto bude letos k dispozici větší množství salonků pro firemní jednání. Veletrh se zaměřuje i na logistiku v automobilovém průmyslu, udržitelnost, školení, profesní rozvoj a nábor zaměstnanců.

Výrobci a dodavatelé na trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl mají na nadcházejícím veletrhu Automechanika ve Frankfurtu připraveno množství nových produktů a inovací v segmentech elektromobility, konektivity, autonomního řízení nebo digitálních řešení pro dílny a autosalony.

Olaf Muβhoff, ředitel veletrhu Automechanika Frankfurt, je potěšen pozitivními ohlasy: „Těším se, že se zde ve Frankfurtu opět setkáme s mnoha zahraničními firmami i odbornými návštěvníky z celého světa. Dlouho jsme se nemohli osobně setkávat a všichni se již velmi těšíme nejen na to, ale i na možnost seznámit se s novými produkty a zúčastnit se prezentací. Pro tuto příležitost jsme vytvořili nové formáty a do programu jsme zařadili nejdůležitější současné trendy.“

Žádný jiný veletrh nepokrývá celý hodnotový řetězec trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl tak široce jako Automechanika Frankfurt. Na frankfurtském výstavišti se na něm pravidelně scházejí všichni nejdůležitější zástupci tohoto sektoru.

Produktové novinky v kategorii Accessories & Customizing představí společnosti, jako je Modula, G3, Peruzzo, Fabbri, Koni, Mc Guard, Edco, MF Transportsysteme, Climair, EAL, Tradekar, Gianso, Oto Konak a Gleddring. V kategorii Body & Paint v hale 11 budou své produkty a služby prezentovat společnosti BASF Coatings, Chemicar Europe, Mipa, SATA a ZKF (Německý svaz pro karoserie a technologie vozů).

V kategorii Car Wash & Care se představí Otto Christ, Alfred Karcher, Colourlock, AVW equipment, Interpump, Lavorwash, Comet, Innovative Chemicals, Koch Chemie, Washalia, MaFra a Soft99. V kategorii Diagnostics & Repair budou svá nejnovější řešení vystavovat firmy, jako je MAHA, Snap-on, Blitz Rotary, Texa, Nexion Corghi Group, Hunter, Abrites, Hella, Robert Bosch, Mahle, ZDK (Německý svaz motorářů a automechaniků), Rhinomotive, Dometic Waeco, Autocom, Carbon Zapp, Autel Intelligent (CN), Wurth, DAT, Celette France, Solera, Carbon, Prodyver, CTP GmbH, LiquiMoly, ROWE a RAVENOL. HaynesPro, GTU, soft-nrg a další známé společnosti z Německa i zahraničí představí na veletrhu nová řešení pro segment Dealer & Workshop Management.

Celé spektrum dílů a komponentů pro osobní automobily, motocykly a užitková vozidla představí společnosti jako např. BPW Bergische Achsen, Jost-Werke, A.B.S. All Brakes Systems, Meyle, ElringKlinger, NTN-SNR, MS Motorservice, Heinrich Eibach, DVSE-Topmotive, Schaeffler a Continental Aftermarket. Osram, Clarios a Lumileds patří mezi společnosti, které představují svůj nejnovější vývoj v oblasti elektroniky a konektivity.

Na letošní akci se objeví i nové subjekty. Oliver Klinck, generální ředitel eBay Německo, je potěšen: „Společnost eBay, přední online tržiště s autodíly a příslušenstvím, se letos poprvé představí na veletrhu Automechanika v E-Commerce Lounge.“

Dnes jsou – více než kdy kdykoli jindy – v centru pozornosti všech hlavně inovace a trendy, a to nejen na stáncích vystavovatelů. Přehlídka „Innovation4Mobility“ představuje průkopnická řešení pro propojená vozidla a klimaticky neutrální mobilitu. Další zajímavostí budou na veletrhu produkty oceněné v rámci soutěže Automechanika Innovation Awards. V letošním roce bylo nominováno nejvíce produktů v historii. MuBhoff rovněž plánuje fórum zaměřené na řízení dodavatelských řetězců v automobilovém průmyslu, tj. v oblasti, v níž automobilový průmysl naléhavě potřebuje širší dialog a nové nápady.

Dalším naléhavým úkolem je přilákat mladé lidi a talenty všech věkových kategorií do segmentu aftermarketu – obchodu s náhradními díly pro automobilový průmysl. Organizátoři veletrhu proto zařadili do programu i bloky zaměřené na školení, profesní rozvoj a nábor a plánují i speciální akce pro žáky a mládež. Chybět nebudou ani workshopy na téma řízení toku prací a oprav po nehodách a školení pro odborníky. Nová oborová iniciativa „Talents4AA“ se na veletrhu zaměří především na možnosti zaměstnání a kariéry.

Dalším důležitým tématem veletrhu je udržitelnost, a například Den repasí se na veletrhu Automechanika koná již podruhé. Akce spoluorganizovaná mezinárodní Asociací výrobců repasovaných automobilových dílů (APRA) se plánuje na 14. září a odborníci na ní představí nejnovější vývoj v oblasti repasí a oběhového hospodářství. Repasované díly budou k vidění i ve výstavních halách a vystavovatele nabízející produkty a služby v této oblasti označí speciální zelené logo.

Akce FIA Smart Driving Challenge sponzorovaná veletrhem Automechanika, jež se koná před veletrhem, se zaměří na co nejudržitelnější a zdroje šetřící jízdní styly. Zúčastnit se může každý, kdo řídí a zároveň vlastní chytrý telefon. Cílem je inteligentní a ekologickou jízdou nasbírat co nejvíce bodů – vítěz bude oceněn na veletrhu Automechanika Frankfurt.

Letos se uskuteční celkem devět veletrhů Automechanika, z toho čtyři v červnu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!