Cebia nově umožňuje vypočítat tržní cenu vozidla

21. února 2018, 21:32

Společnost Cebia spustila novou službu, díky které lidé zjistí aktuální tržní cenu vozidla. Tuto službu poskytuje prostřednictvím své nové mobilní aplikace Carolina. Pro přesnou identifikaci vozidla podle VIN a pro následné stanovení obvyklé ceny na trhu využívá svůj systém CebiCat GT. 

Cebia nově umožňuje lidem zjistit tržní cenu vozidla Tento systém dosud využívali jen firemní partneři společnosti Cebia. Jen za loňský rok pomocí systému CebiCat GT společnost identifikovala a ocenila 5,8 milionu vozidel. Cebia se tak stala největším poskytovatelem online identifikace a ocenění vozidel ve střední Evropě.

Carolina je mobilní aplikace, jejímž cílem je sloužit motoristům během celého životního cyklu jejich auta. Její klíčovou funkcionalitou je oceňování vozidel, což lidem pomáhá poznat, zda auto, které chtějí koupit, není předražené a aby to, které chtějí prodat, neprodali pod tržní cenou. V případě, že již auto vlastní, pomáhá lépe plánovat, kdy ho vyměnit za novější, neboť každý měsíc zobrazí jeho aktuální tržní cenu s předpokládaným vývojem až na tři roky.

Aplikace zjistí aktuální tržní cenu auta během několika sekund, případně i kolik stálo jako nové. V rámci procesu oceňování auta prohledá tisíce inzerátů z největších českých i zahraničních portálů a vyhledá pro kupujícího či prodávajícího inzeráty srovnatelných aut, jako je oceňované a zobrazí je uživateli. Ten okamžitě zjistí, za jakou cenu by měl auto prodat nebo koupit a nemusí zdlouhavě procházet inzertní portály. Navíc dostane k dispozici aktuální inzeráty srovnatelných aut. K tomu si každý uživatel může nechat zdarma prověřit historii jednoho vybraného vozu v systému AUTOTRACER.

Mobilní aplikace Carolina pomáhá řidičům také šetřit čas a peníze spojené s provozem a údržbou jejich vozidla například tím, že obsahuje promyšlený systém upozornění důležitých termínů, jako je STK, výměna lékárničky, životnost pneumatik, platba pojistného, výměna řidičského průkazu a řada dalších.

Krátce po uvedení Caroliny na trh si ji stáhlo do svých mobilních zařízení přes 11 tisíc motoristů a denně přibývají stovky dalších. Aplikace Carolina je poskytována zdarma.

Ocenění vozidla se od května stane také součástí systému AUTOTRACER na www.zkontrolujsiauto.cz. Po zadání VIN pak systém zákazníkům poskytne kromě prověření historie vozidla i stanovení jeho tržní ceny, inzeráty srovnatelných vozidel a fotografie z historie prověřovaného vozidla. Tyto služby poskytne Cebia zákazníkům bez navýšení ceny za prověření vozidla.

Pro identifikaci vozidla, stanovení jeho obvyklé trží ceny a zobrazování inzerátů srovnatelných vozidel se využívá jak v aplikaci Carolina, tak v systému AUTOTRACER unikátní systém CebiCAT GT. Tento systém nejprve online přesně identifikuje vozidlo podle zadaného VIN, a to jak značku, model, provedení, stáří, ale i výbavový stupeň včetně rozsahu příplatkové výbavy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!