Opatrně při výměně olejového filtru s ochranou proti zpětnému toku

19. srpna 2019, 12:49

Olejové filtrační vložky MAHLE OX 982 D (Mercedes M260/264, M270/274) a OX 560 D (BMW M57, N57) jsou ve spodní části filtru opatřeny ochranou proti zpětnému toku. Má tvar těsnicí destičky, která se používá k přerušení přívodu oleje při nízkém tlaku oleje, čili bezprostředně po vypnutí motoru.

Použití ochrany proti zpětného toku zabraňuje situaci, při které po zastavení motoru olej odteče z obalu filtru. Po opětovném nastartování motoru, kdy dojde ke zvýšení tlaku oleje, se těsnicí destička znovu otevře a zajistí okamžitý přívod oleje a mazání motoru.

Při výměně olejové vložky však může dojít k uvolnění ochranného prvku, který zůstane v obalu filtru (ve vozidle). Pokud si toho mechanik nevšimne, může dojít k vážnému poškození motoru.

Místo instalace olejového filtru v motorovém prostoru Mercedesu C200, motor M264

POZOR! Při výměně olejového filtru s ochranou proti zpětnému toku se ujistěte, že je starý filtr kompletní! Je nutné vyměnit těsnicí kroužky a před montáží je navlhčit čistým motorovým olejem (podobně jako konce filtru z vlákniny), aby nedošlo k poškození během montáže!

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!