Menší výkon motoru Volva XC90

3. ledna 2022, 13:06

Majitel Volva XC90 si stěžoval na snížený výkon motoru vozidla. Mechanici servisu, do kterého zavítal, pomocí diagnostického testeru načetli chybové kódy P2262, P02CD, P2002. Protože si nebyli jisti, co s vozem je, specialisté společnosti Autodata jim poradili, jak problém vyřešit.

„Jeden z našich zákazníků má problém se svým vozem Volvo XC90 z roku 2014 s benzínovým motorem o objemu 2.0L. Vůz má snížený výkon motoru, svítí kontrolka poruchy motoru a do paměti řídicí jednotky se uložily různé chybové kódy. O těchto chybových kódech nemáme žádné informace a nejsme si jisti, zda spolu souvisejí. Rádi bychom vás požádali o pomoc.“

Odpověď: Popsané příznaky odpovídají příznakům nedávno zdokumentované opravy. Závada se týká několika modelů XC90 s motorem 2.0. Předpokládáme, že příčinou závady je vnikání vzduchu skrz přihrádku vzduchového filtru do hadice turbodmychadla (TC) v důsledku rozpojené nebo uvolněné spony (obr. 1.1.). Nasaďte novou hadicovou sponu, kterou lze běžně zakoupit u prodejců náhradních dílů, a utáhněte ji momentem 4 Nm. Vymažte chybové kódy a proveďte zkušební jízdu, abyste zkontrolovali, zda byl problém vyřešen.

Menší výkon motoru Volva XC90
Zdroj: Autodata

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!