Trh ojetin je na vrcholu

7. září 2018, 9:08

Útlum trhu ojetin, který dříve přicházel o prázdninách, je již definitivně minulostí. Skupina  Aures Holdings prodala ve střední Evropě v srpnu 7.804 vozů, nejvíce za 26 let existence a překonala tak dosavadní rekord z října 2007.

Končící motoristická sezona navázala na enormní zájem o ojeté vozy v červenci, a ještě výrazněji se projevila zejména co do počtu nabízených vozů. Zatím, co v červnu trh ojetin zájemcům nabídl 127.147 automobilů, v červenci tato hodnota klesla na o 8.983 vozů na 118.164. Právě uplynulý srpen přinesl kupujícím možnost vybrat si z 107.720 vozů, což je o více než 10 tisíc méně než v předchozím měsíci.

„De-facto celé léto se neslo ve znamení nadprůměrně teplého počasí, což vedlo k rostoucímu zájmu o nákup automobilu, které jednotlivci nebo celé rodiny využili k dovolené“. Dobrou zprávou zejména v srpnu bylo pro kupující enormní snížení cen ojetých vozů u nás“ objasňuje Karolína Topolová, generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO, která patří do skupiny AURES Holdings.

Nabídku vozů v srpnu tvořily nejčastěji automobily s nájezdem 155.635 km a stářím 9,8 roku. Nejčastější hodnota počtu najetých kilometrů mírně vzrostla o necelé dva tisíce km, stáří u nejčastěji kupovaných automobilů stouplo o 0,3 roku. Vítanou změnou pro kupující byla u nejčastěji inzerovaných vozů nižší kupní cena, která už podruhé za poslední dva měsíce klesla. V červenci se jednalo o 3.000 Kč, v srpnu to bylo dokonce o 7.900 Kč. Nejčastější inzerovanou cenou tak byla v minulém měsíci částka na 129.000 Kč.

Žebříček TOP 10 nejinzerovanějších ojetin

Pomyslný žebříček nejprodávanějších modelů opět opanovaly modely Škoda Octavia na prvním a Škoda Fabia na druhém místě, následovány vozy Volkswagenem Passat, Golf a Škoda Superb. Aktuálně vrcholící léto a teplé počasí vhodné pro dovolené způsobilo jedinou změnu v TOP 10, a to konkrétně na desáté příčce. Volkswagen Touran byl nahrazen modelem Škoda Rapid, která tak v první desítce symbolizuj již čtvrté zastoupení tuzemského výrobce automobilů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!