Diagnostické testery Delphi a levné napodobeniny

17. února 2017, 21:17

Delphi se ostře vymezuje proti levným padělkům svých testerů, které mohou poškodit dobré image značky. Neoriginální výrobky se mohou výrazně odlišovat funkčností a kvalitou od originálu. V extrémních případech může dokonce dojít k poškození řídící jednotky ECU diagnostikovaného auta.

Nebezpečné padělky testerů

Možnost provádět elektronickou diagnostiku způsobil revoluci v automobilovém průmyslu. Zapojení vozidla k počítači a možnost přesně určit zdroj problému pomoci počítačového programu může ušetřit čas, peníze a optimalizuje proces spojený s údržbou a servisem vozidla.

Kvalitní diagnostický tester je jedním z nejdůležitějších nástrojů v moderně vybavené dílně, ale pouze v případě, že poskytuje přesné informace o fungování testovaného vozidla. Správnost informací zobrazených na obrazovce počítače stejným dílem závisí na softwaru diagnostického testeru a datech získávaných diagnostickým přístrojem přímo z vozidla. Každý, kdo si koupil software a diagnostický přístroj od schváleného dodavatele Delphi a má přístup k nejnovějším aktualizacím, má záruku správného načtení diagnostických dat. Vlastnictví aktuální licence umožňuje přístup k nejnovějším řešením Delphi, školení, hot-line a doživotní záruku.

Na trhu si můžete koupit nekvalitní kopie diagnostických přístrojů. Vypadají jako originální testery Delphi, nicméně přesnost měření prováděná těmito padělky se významně odchylují od toho, co nabízejí originální produkty. Neoriginální zařízení mohou ohrozit důvěru mezi zákazníkem a servisem a také jim připravit značné náklady. Jejich výroba probíhá bez přístupu ke zdrojům a financování, jaké má Delphi k dispozici. Přístroje se netestují na velké skupiny vozidel s využitím technických znalostí a za dodržení kvalitativních standardů. Z tohoto důvodu existuje reálné riziko poškození řídící jednotky ECU testovaného vozidla takovým zařízením.

Jak je možné rozlišit produkt Delphi od levného padělku?

Na obrázku níže jsou dva produkty s logem Delphi. Logo na pravé straně je nekvalitní, nedbale umístěné na neoriginálním výrobku.

Pokud bychom přístroje drželi v ruce, snadno lze poznat rozdíl. Původní produkt Delphi má pogumovaný povrch, který poskytuje bezpečné uchopení. Kopie jsou vyrobeny z plastu nízké kvality.

Horní část přístroje Delphi je ošetřena hladkým matným hliníkem. Neoriginální výrobky mají svítící stříbrný nátěr. Oficiální produkt Delphi DS150 VCI má funkci Bluetooth, zatímco většina padělků žádnou takovou možnost komunikace nemá. Takže pokud tester není vybaven technologií Bluetooth, je jisté, že se jedné o kopii.

Na zadní straně zařízení by mělo být 6-ti místné sériové číslo začínající na „30“ a informace o zemi výroby. V případě, že se jedná o originální Delphi, bude zde nápis „Made in Sweden”. V případě, že je na štítku přístroje „Made in China“, výrobek není originál.

Hmotnost testeru Delphi je 485 gramů, zatímco neoriginální váží jen 445 g díky použití nekvalitních materiálů, absenci funkce Bluetooth a funkce zaznamenávání okamžitých parametrů za jízdy (Fly Recorder). Díly nízké kvality mohou být příčinou problémů s elektronikou nebo přehřívání. Na spodní straně přístroje je vstup na MicroSD kartu, která poskytuje další funkci testeru – (Fly Recorder). Napodobeniny nic takového nemají, a proto nemohou funkci nabídnout.

CD s neoriginálním softwarem je obvykle nekvalitně potištěno. Takové CD by se nemělo použít. Jedná se o skutečnou hrozbou pro počítač. Program pro tester lze stáhnout přímo ze stránek http://europe.delphi-dso.com.

Pokud se během instalace spustí dodatečný aktivační program, je nutné zastavit instalaci softwaru, protože program je neoriginální. Nestojí za to riskovat použití napodobenin originálních produktů. Padělatelé nejenom porušují zákon, když prodávají nekvalitní padělky, ale mohou také výrazně snížit úroveň služeb, které servisy poskytují zákazníkům. Výrobky, které nabízejí, mohou být pro klienta nebezpečné, mohou poškodit testované vozidlo a poskytovat chybné výsledky měření.

Je důležité mít také na paměti, že užívání nelegálních kopií softwaru je spojeno se vznikem trestní odpovědnosti. Problém padělků bere Delphi velmi vážně. Každý, kdo se stal obětí nepoctivého distributora nabízejícího neoriginální produkt, může na to firmu Delphi upozornit mailem na reklamacje@delphi.com.

Související články

Delphi předvedla na veletrhu Automechanika revoluční, 48voltový systém
Delphi předvedla na veletrhu Automechanika revoluční, 48voltový systém

Nová, 48voltová mild hybridní technologie, vyvinutá společností Delphi, nabízí 50 až 70 procent výhod konvenčního vysokonapěťového plného hybridu za pouhých 30 procent jeho ceny. Tento systém dokáže zachytit 85 procent brzdné energie dostupné při nedávno zavedeném testovacím emisním cyklu WLTP. Tato energie může být následně vrácena do pohonného systému, což podstatně zlepší spotřebu paliva i […]

AUTEL – revoluce v diagnostice
AUTEL – revoluce v diagnostice

Firma ALLSTAR představuje TOP diagnostiku značky AUTEL, která je velmi rychlá, chytrá, výkonná a přitom maximálně mobilní. Autel je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů profesionálních diagnostických nástrojů, zařízení a příslušenství na trhu s autopříslušenstvím.

Delphi Product & Service Solutions nyní nabízí tři volby vstřikovačů paliva
Delphi Product & Service Solutions nyní nabízí tři volby vstřikovačů paliva

V souvislosti s růstem cílových emisních limitů vyžadují zákazníci nízkou spotřebu a delší servisní intervaly. Vstřikovače vznětových motorů jsou tedy stále sofistikovanější. Náročné standardy a úzké výrobní tolerance, které to vyžaduje, nutně znamenají, že spolehlivé náhradní díly mohou být drahé a se stárnutím vozidla může tato cena být ve srovnání s cenou vozidla neúměrně vysoká. […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!