Valeo koupilo další společnost

20. března 2017, 15:37

Valeo získalo všechny akcie Gestigonu, německého start-upu specializovaného na vývoj softwaru pro zpracovávání 3d obrazu v kabině vozidla.

S cílem posílit technologické prvenství společnosti Valeo v automatizovaném řízení je tato investice řešením potřeby našeho hyper-propojeného světa vytvořit jednoduché, intuitivní a efektivní rozhraní člověk-stroj (HMI). Díky této investici bude moci Valeo rozvíjet řidičský komfort a zlepšovat operace pomáhající řízení, obzvláště v high-tech programech, jako například kamery interiéru a zpracování obrazu.

Tyto technologie jsou čím dál tím důležitějším faktorem odlišení se v automobilovém průmyslu a špičková řešení gestigonu na základě umělé inteligence pomohou při tvorbě nové strategie Valeo v oblasti automatizovaného řízení. Software tohoto start-upu, kompatibilní se všemi druhy kabinových senzorů pohybu a gest, předjímá velký technologický průlom.

Tento nový přírůstek k technologiím Valeo bude stavět na základech již existujícího systému monitorování řidiče, který může odhadnout únavu či rozptýlení řidiče a díky tomu povede k vytvoření komplexní nabídky služeb pro odhalení objektů a pasažérů. Během jízdy tak bude moci vozidlo analyzovat prostředí kabiny a adaptovat se podle potřeb pasažérů – například aktivováním airbagů.

„Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Gestigon do skupiny Valeo,“ řekl Marc Vrecko, ředitel divize asistenčních systémů. „Jakožto lídr v oblasti řešení pro rozhraní člověk-stroj si může tento start-up začít užívat i potřebné odbornosti. Kombinací našich schopností ve větším týmu zvětšíme náš náskok a posílíme tím naši vedoucí pozici v oblasti autonomních a propojených aut.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!