Společnosti 3M a Festool představují komplexní řešení pro opravy automobilů

28. března 2017, 14:49

Společnost 3M spojila síly s prémiovou značkou elektrických nástrojů Festool a společně přináší efektivní a ekonomická systémová řešení pro odvětví přípravy povrchu a povrchové úpravy před lakováním v automobilovém průmyslu. V lednu 2017 uvedli společnosti 3M a Festool v Evropě systém Total Automotive Sanding system, první kompletní společně vyvinuté řešení určené pro odborníky v oboru lakování automobilových karoserií.

Na základě výsledků rozsáhlého průzkumu v opravárenských dílnách připravili odborníci ze společnosti 3M univerzální řešení v oblasti oprav po nehodě s cílem najít řešení urychlující celý proces od začátku až do konce.

Nové řešení je nejkomplexnější dostupný systém svého druhu od jednoho dodavatele pokrývající všechny oblasti, kterými se opravárenské dílny zabývají. Od oprav karoserie až po přípravu před lakováním a povrchovou úpravu. „Vše v tomto speciálně vyvinutém systému je kompaktní, mobilní a intuitivní. To znamená méně času stráveného vyhledáváním nástrojů a zkrácení doby cyklů a čištění, usměrnění celého procesu a větší profit uživatelů,“ popisuje Petr Raboch ze společnosti 3M.

Kvalitní materiály a kvalitní nářadí

Systém v sobě kombinuje nejlepší brusné materiály na trhu od společnosti 3M a prvotřídní elektrické nářadí a technologie odsávání prachu společnosti Festool. A tak tomu od ledna bude u všech produktů vzniklých ve spolupráci těchto dvou společností. Zákazníci budou dále čerpat výhody z jedinečné paušální SERVISNÍ nabídky společnosti Festool a globálního dosahu oddělení prodejů a distribuce výrobků společnosti 3M. Díky těmto výhodám budou moci odborníci znatelně vylepšit efektivitu a ziskovost svých provozoven.

Systém využívá prémiové brusné materiály nabízející kratší dobu broušení, například Cubitron™ II, Trizact™ a systém finální povrchové úpravy Perfect-it™. Tyto prémiové materiály významným způsobem zvýšují efektivitu prováděných operací.

Dalším velmi účinným prvkem je integrovaný systém odsávání prachu od společnosti Festool, který významně snižuje množství prachu vzniklého při broušení. Prach totiž může poničit povrchy, které poté vyžadují nákladné opravy.

Systém je navržen s ohledem na uživatelský komfort. To se projevuje jak zmíněnou účinností integrovaného systému odsávání prachu, tak ergonomickou konstrukcí nářadí z neklouzavých materiálů.

Výhody Total Automotive Sanding Systemu

Manažer obchodního rozvoje společnosti 3M pro Evropu Werner Kaelin říká: „Díky spolupráci se společnosti Festool jsme si ve 3M jisti, že představujeme nejkomplexnější systém přípravy a úpravy povrchů pro odborníky v oblasti lakování automobilových karoserií, kteří potřebují vždy odevzdat vysoce kvalitní a ziskové opravy. Systém Total Automotive Sanding System společnosti 3M přináší nesrovnatelný výkon, účinnost, bezpečnost, uživatelské pohodlí, spolehlivost a klid pro naše zákazníky. Systém těží nejen ze špičkových technologií obou společností, ale také z kombinace prodejních a distribučních schopností společnosti 3M a výjimečné paušální SERVISNÍ nabídky společnosti Festool.“

Systém Total Automotive Sanding System je jen začátek. Spolupráce společností 3M a Festool umožní produkovat mnohem více produktů zlepšujících účinnost a rentabilitu automobilových lakoven a karosáren.

Související články

Novinka u firmy Autolaky JANOUŠEK
Novinka u firmy Autolaky JANOUŠEK

Autolaky JANOUŠEK, dodavatel produktů značky 3M , Vám představuje 3M nové brusné kotouče 3M 325U Blue, které zčásti obsahují přesně tvarované keramické zrno.

Cubitron™ II – Poznejte to nejlepší
Cubitron™ II – Poznejte to nejlepší

3M™ Cubitron™ II je revoluční řešení pro broušení v automobilovém průmyslu. Na kotoučích Cubitron™ II je použitý keramický minerál ve tvaru trojúhelníku. Díky tvaru trojúhelníku se zrno rovnoměrně odlamuje a tvoří se další ostré hroty a hrany. Tyto trojúhelníky jsou nasměrovány tak, že každý trojúhelník využívá svého maximálního brusného potenciálu. Kotouč Cubitron™ II má až […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!