Valeo získalo souhlas ohledně převzetí FTE Automotive

17. října 2017, 15:08

Valeo obdrželo souhlas Evropské komise a plánuje dokončit akvizici společnosti FTE Automotive, předního výrobce vypínacích ložisek, do konce října. Převzetí ještě podléhá schválení tureckými antimonopolními orgány.

2. června 2016 Valeo oznámilo, že byla podepsána dohoda s Bain Capital Private Equity o převzetí německé společnosti FTE Automotive podmíněná schválením příslušnými orgány pro hospodářskou soutěž. O pár měsíců později, 30. listopadu, poté, co Evropská komise vyjádřila obavy při závěrečném přezkumu fáze 1, se Valeo rozhodlo stáhnout žádost o převzetí, aby byla přijata nezbytná opatření k získání povolení od Evropské komise.

Dne 12. července 2017 skupina Valeo oznámila, že příslušným orgánům pro ochranu hospodářské soutěže a pracovním partnerům předložila ke schválení projekt prodeje některých ze svých výrobních závodů hydraulických vypínacích ložisek italské společnosti Raicam.

Dnes Valeo potvrzuje, že od Evropské komise a dalších orgánů obdrželo souhlasné stanovisko. Díky tomu se předpokládá, že akvizice FTE bude dokončena do konce října 2017. Poslední slovo mají ale ještě turecké antimonopolní orgány. Dokončení prodeje společnosti Raicam se očekává počátkem roku 2018.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!