MANN-FILTER představuje inovační filtrační médium z recyklovaných vláken

30. října 2017, 15:12

V novém vzduchovém filtru C 24 005 použila firma MANN-Filter filtrační materiál vyrobený z recyklovaných vláken. Jeden čtvereční metr filtračního média obsahuje plast z přibližně dvou 1,5 litrových PET lahví.

Vzduchový filtr Mann

Díky použití vícevrstvého materiálu MICROGRADE A-S má vzduchový filtr velmi dobrou účinnost filtrace a umožňuje zachytit minimálně 99,5 % nežádoucích částic o velikosti od 0,001 do 0,352 mm.

Pro porovnání: lidské vlasy mají tloušťku 0,05 až 0,07 milimetrů. Tento filtr má vysokou schopnost zachytit nečistoty po celou dobu mezi výměnami, takže stačilo použít pouze 30 % povrchu filtračního materiálu oproti klasickým vzduchovým filtrům, které využívají celulózu.

Filtr C 24 005 splňuje požadavky výrobců vozidel z hlediska frekvence výměny i v případě prašného prostředí a má dobré vlastnosti proti vznícení. Filtr C 24 005 se vzhledově liší od ostatních vzduchových filtrů. Recyklovaná vlákna mají zelenou barvu, což usnadňuje jeho rozpoznání. Nový filtr MANN-FILTER C 24 005 bude k dispozici od listopadu 2017 pro různé modely Toyota, směřující na evropský trh. Další vzduchové filtry vybavené tímto inovačním materiálem se již vyvíjejí.

“Díky takové výrobě filtru významně přispíváme k efektivnímu využívání zdrojů. Chystáme se zvětšit podíl filtračních médií z recyklovaných materiálů v našich nových výrobcích až na 80 %.” – říká dr. Till Batt, expert divize syntetických částí vzduchových filtrů ve firmě MANN+HUMMEL.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!