KYB představuje nové virtuální video bezpečné jízdy

18. prosince 2017, 8:53

KYB Europe přišla s inovativním přístupem k vysvětlení nebezpečí jízdy s opotřebovanými tlumiči. Toto zcela nové video je vytvořeno ve virtuální realitě.

KYB představuje nové virtuální video bezpečné jízdy

Diváci musí použít speciální 3D brýle pro sledování tohoto videa. Video velmi názorně ukáže chování vozidla s opotřebovanými tlumiči v porovnání s novými. Video využívá novou funkci režimu virtuální reality nabízené službou YouTube. Divákovi umožňuje otočit hlavu libovolným směrem, jako kdyby byl v autě s řidičem. Vytváří tak příjemný reálný prožitek.

Video ukazuje dvě identická vozidla dělající dva různé manévry. První vozidlo má najeto 80.000 km a má opotřebované tlumiče, druhé má zcela nové tlumiče od KYB. Nejdříve obě vozidla provedou slalomový test, který vyhodnotí stabilitu a trakci vozidla při rychlosti 50 km/h, a poté bude provedena ukázka nouzového brzdění při rychlosti 70 km/h.

KYB představuje nové virtuální video bezpečné jízdy

Divák může snadno vidět rozdíly v jízdním projevu během testu, kdy se logicky u vozidla s novými tlumiči výrazně zlepší náklony a lehkost ovládání. Při testech brzdění se brzdná dráha s novými tlumiči zkrátila téměř o celou délku vozidla. To je více než polovina šířky typického přechodu pro chodce. To může být velký rozdíl v reálném provozu, kdy řidič může zastavit, nebo naopak někoho srazit. V několika různých místech je video pozastaveno a naměřené hodnoty jasně ukazují rozdíl, mezi opotřebovanými a novými tlumiči.

Marketingový Manager KYB Europe Jordan Day toto komentuje: “Byl jsem osobně řidičem těchto předváděcích vozidel v tomto testu a byl jsem hodně překvapen, jak dramatická byla zlepšení v jízdních vlastnostech a kontrole trakce s novými tlumiči. Vyzývám tím tedy všechny automechaniky, aby včas rozpoznali, kdy je třeba vyměnit tlumiče. Nechť je jim toto video užitečných materiálem k přesvědčení jejich zákazníků.”KYB představuje nové virtuální video bezpečné jízdy - 3D brýleKYB bude v nadcházejících měsících ukazovat toto video ve virtuální realitě na místních veletrzích a setkáních se zákazníky. Může také poskytnou papírové 3D brýle.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!