Budoucnost značky Liqui Moly očima ředitele Prosta

29. ledna 2018, 17:44

V následujícím článku vám přinášíme vyjádření generálního ředitele společnosti Liqui Moly Ernsta Prosta k situaci po spojení společností Liqui Moly a Würth.

Ernst Prost, CEO Liqui Molly

Milé kolegyně, milí kolegové,

Kolik let a desetiletí jsme už „zlobili“ tisíce prodejců Würth tím, že jsme jim uháněli zákazníky a brali zakázky? Už 27 let čtu denně, ale opravdu každý den, v nejrůznějších denních zprávách/hlášeních o úspěších v tuzemsku i zahraničí, že Würth je na ústupu a na jeho místo se dere Liqui Moly. Velmi dobře!!! Nyní se sice změnily vlastnické poměry, ovšem co se v žádném případě nemění, jsou dvě věci:

  1. Rozdílné odbytové cesty a distribuční koncepty společností Liqui Moly a Würth.
  2. Vzájemný konkurenční boj. Samozřejmě si teď nemusíme vzájemně rozbíjet hlavy – to by bylo opravdu hloupé, kdyby si šly Würth a Liqui Moly po krku. Ovšem zdravé a především férové konkurenční prostředí má zcela jasně smysl, je produktivní a obě společnosti si to tak přejí! Ale nezapomínejte prosím na všechny ty další kandidáty/konkurenty, do kterých se můžete bez falešných ohledů pořádně pustit.

Smíchat Würth a Liqui Moly, to by nefungovalo. Naše celková odbytová politika je příliš odlišná. Tam přímý odbyt s vlastními pobočkami a zde několikastupňový odbyt přes dovozce, velkoobchody a další odbytové partnery. Něco takového je přeci jako oheň a voda. A proto je přeci vskutku logické, že ani Würth ani my nechceme v celkové odbytové a distribuční politice podnikat žádné změny. Würth nebude prodávat ani jediný produkt společnosti Liqui Moly, stejně jako my nebudeme prodávat žádné šroubky nebo matičky. Je to jasné?

Teď se ještě jednou vrátím k prodejcům Würth, které jsme úspěšně celá desetiletí rozčilovali. Lze si snadno domyslet, že jsou chlapci teď rádi a pyšní na to, že společnost Liqui Moly vklouzla pod střechu Würth. A někteří z nich zkrátka nyní trochu přestřelili a vypráví zákazníkům nesmysly o tom, že produkty Liqui Moly v budoucnu bude možné koupit pouze přes ně a přes organizaci Würth. Někteří důvěřiví zákazníci pak trochu prostě znervózní, dostanou strach a ptají se nás, co je na takových výrocích a zkazkách pravdy.

Tuto záležitost jsem již několikrát zmiňoval a jelikož jsem stále častěji dostával v této souvislosti dotazy, tak jsem nyní požádal i pana Zürna, zástupce mluvčího vedení koncernu a nejvyššího generála v odbytu skupiny Würth, aby důkladně poučit veškeré bojové oddíly společnosti Würth, že odbytové cesty zůstanou stejné takové jaké byly a na distribuční politice se nebude nic měnit. A poprosil jsem ho, aby svým lidem napsal, že se mají zdržet veškerých jiných – rozuměj nesprávných – interpretací. Tento dopis Vám přikládám jako přílohu. Můžete tento oficiální dopis kdykoliv použít, jak, kdy a kde uznáte za vhodné. Myslím, že tím jsme jednou provždy vyvrátili všechny drby a nepravdivé informace.

Co jsem však také zjistil, je, že by se nyní tu a tam u nás někdo rád chytil za cíp sukně matičky Würth. To samozřejmě také nejde! Nebudeme nic dělat společně, musíme se sami snažit, abychom si poradili. Jsme samostatní, jsme soběstační a jsme silní. Nikoho nepotřebujeme – ani poradce, ani nějakou matku, ani nikoho dalšího. Všechno jsme dosud zvládali vlastními silami a zvládneme to sami i dál. To platí pro nás všechny!

Přeji Vám nadále mnoho pracovních úspěchů!

Váš

Ernst Prost

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!