Přední světla vozidel získají nové LED od Osram

16. dubna 2018, 11:08

Společnost Osram přidala svou Oslon Compact PL do své nabídky produktů pro automobily. LED je zvlášť výhodná pro použití v čelních světlometech automobilů. Může se používat pro adaptivní neoslňující dálková světla, pro denní svícení, potkávací světla i standardní dálková světla.

Oslon Compact PL na keramické bázi lze provozovat při velkých proudech a dosahovat vysokého světelného výkonu díky nové teplovodné podložce
Foto: Osram

LED na keramické bázi je zvlášť zajímavá pro své tepelné vlastnosti díky elektricky izolované teplovodné podložce. S příslušnou technologií PCB lze Oslon Compact PL provozovat při velkých proudech a dosahovat velkého světelného výkonu.

Kromě produktu Oslon Compact CL, který je dodáván jako jednočipová verze, byl do výroby zařazen i Oslon Compact PL jako více čipová verze až s pěti čipy. Nové LED od Osram, vybavené „notchless“ technologií UX:3, nabízejí vynikající tepelnou vodivost. Je to díky čtvercovému emisnímu povrchu čipů, který rovněž značně zjednodušuje spojování a optický design.

Velký světelný tok diod Oslon Compact PL rovněž umožňuje dosažení vyšších hodnot jasu. Například u aplikací, kde byly dříve používány halogenové žárovky se světelným tokem 1.000 lm, lze nyní tohoto toku dosáhnout pomocí jediné 3 čipové diody Oslon Compact PL.

Nové keramické pouzdro ze zvlášť odolného materiálu zlepšuje manipulaci a zvyšuje spolehlivost. Použití vlastní metody třídění LED dle jejich dominantních vlastností do jednotlivých skupin (binů), umožňuje nabízet zákazníkům průběžné navyšování jasu v kratších intervalech. Konstrukci součástek lze proto optimalizovat a přizpůsobovat pro získání vyššího minimálního jasu nebo specifických prahových hodnot.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!