Motorkářů v Česku stále přibývá. Jsou však na silnicích dobře vidět?

7. května 2018, 13:52

Jaro je tady a na silnice se opět vracejí motorkáři. Za poslední rok přibylo v Česku přes třicet tisíc registrovaných motorek. Před projížďkou je však důležité pečlivě zkontrolovat osvětlení, neboť právě dostatečnou viditelností lze efektivně předejít nehodě.

Odborníci z firmy Philips, se svou více než stoletou zkušeností ve výrobě automobilového osvětlení, nabízí bezporuchové žárovky s vysokou funkčností.

Před projížďkou je dobré kromě doplnění oleje a provozních kapalin zkontrolovat také osvětlení na své motorce. Stojí za to se při této příležitosti postarat nejen o funkční osvětlení, ale také dostatečnou kvalitu žárovek. Řidiči osobního automobilu si ne vždy uvědomují, že mohou mylně vyhodnotit rozestup a špatně se rozhodnout. Dostatečné osvětlení motocyklu viditelné z maximální vzdálenosti toto riziko výrazně snižuje.

Podle odhadů je v Česku zaregistrovaných zhruba 7,5 milionů motorových vozidel, z čehož téměř milion sto tisíc tvoří mopedy a motocykly. V zimě se na silnicích prakticky neobjevují, což se však na přelomu března a dubna dramaticky mění. Navíc také narůstá počet nových registrací. Jenom v roce 2017 přibylo více než 30 tisíc nových strojů, což znamená značné zvýšení provozu na silnici. “Za poslední roky se dynamicky rozšiřuje park jednostopých vozidel. S tím souvisí zvýšení zájmu o kvalitní žárovky pro motocykly a mopedy,” říká výrobce a distributor značky Philips Piotr Wajszczyk z Lumileds Polsko.

Philips nabízí řadu čtyř žárovek z vysoce kvalitního křemenného skla, což přináší velkou stabilitu. Každá z nich se vyznačuje jinými, o stupeň lepšími parametry svícení. Philips Vision Moto zlepšuje viditelnost až o 30 procent ve srovnání se standardními konstrukcemi žárovek. CityVision Moto zvyšuje tuto hodnotu dokonce o dalších 10 procent. Až dvakrát více světla pak poskytuje X-tremeVision Moto. “Největší procento prodeje tvoří řada žárovek pro hlavní osvětlení, zejména těch, které poskytují více světla. A to je jejich důležitá vlastnost, zejména z hlediska zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích,” dodává Wajszczyk.

Originálním řešením je pak BlueVision Moto připomínající efekt xenonových výbojek u osobních automobilů. Tato žárovka zaručuje o 30 procent více bílého světla na silnici s barevnou teplotou 3.700K! Zároveň je to ideální varianta pro ty, kteří chtějí pomocí xenonového osvětlení zdůraznit charakter svého motocyklu. Průměrná životnost žárovek Philips do hlavních světel motocyklů je 400 hodin nepřetržitého osvětlení.

Philips vyrábí také 64 typů bílých a oranžových motocyklových žárovek do parkovacích a brzdových světel, ukazatelů směru a osvětlení SPZ. Část z nich, stejně jako u osobních vozidel, je dodávána pro tovární montáž téměř všech značek motocyklů.

Související články

Pracovní svítidla Philips EcoPro
Pracovní svítidla Philips EcoPro

Philips představuje novou součást své nabídky – další, zdokonalená pracovní LED svítidla. Modely z nové řady EcoPro se odlišují mnohými parametry, které zvyšují pohodlí při práci automechanika.

Svítilna Philips do dámské kabelky nejen na MDŽ
Svítilna Philips do dámské kabelky nejen na MDŽ

Profese automechanika je pořád ještě doménou mužů. Ale pracovní svítidlo Philips PEN20, které používají, může potěšit i ženy!

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!