Olej Liqui Moly pro nejnovější motory Mercedesu

8. října 2018, 15:23

Nejnovější motory do osobních automobilů značky Mercedes potřebují zcela speciální olej. Nový Top Tec 6300 0W-20 od LIQUI MOLY je jeden z prvních olejů, které výrobce Mercedesů schválil.

„Je to dvojitý skok ve vývoji – jak pro technologii motorů výrobce Mercedes, tak pro naši technologii olejů,“ říká Oliver Kuhn, zastupující vedoucí olejové laboratoře v LIQUI MOLY.

1 l - obj. č. 21210; 5 l - obj. č. 21211; 20 l - obj. č. 21212; 60 l - obj. č. 21213; 205 l - obj. č. 21215Tento olej vyžadují aktuální modely Mercedesu třídy E a také některé třídy C a S. Mezi nimi jsou naftová, benzinová i hybridní vozidla. Top Tec 6300 je oficiálně schváleným olejem výrobcem vozidel Mercedes (MB 229.71). „Takovéto oficiální schválení výrobcem je nejvyšší ocenění kvality, které olej může obdržet,“ dodává Oliver Kuhn. „Říká, že sám výrobce automobilů olej testoval a zjistil, že je dobrý.“ Kromě nových modelů Mercedes je Top Tec 6300 určen i pro modely Jaguar a Land Rover (STJLR.51.5122).

Čím se vyznačuje vysoce moderní olej? „Nejpatrnější je, že s viskozitou 0W-20 se jedná o velmi řídký olej. Čím řidší olej je, tím menší má vnitřní tření a tím účinněji motor pracuje,“ říká Oliver Kuhn. Jedná se o jeden z mnoha faktorů ve vývoji motoru, které snižují spotřebu paliva a emise. „Velkým úkolem je i přes nízkou viskozitu zajistit mazání i v extrémních podmínkách.“ Navíc je to olej s nízkým obsahem popela. To znamená, že zbytky spalování oleje neznečisťují systémy dodatečné úpravy výfukových plynů. Při použití jiného oleje by se například dříve ucpaly dieselové či benzínové filtry částic a vznikly by velké výdaje za výměnu.

Jako jiné moderní motorové oleje je i Top Tec 6300 tak speciální, že ho nelze použít pro jiná auta. Pokud by se použil do jiného motoru, který pro něj není zkonstruován, hrozí silné opotřebení, a dokonce poškození motoru. Oliver Kuhn: „To je cena za stále účinnější motory: Olej se stává kapalným náhradním dílem, který se hodí pouze pro určité motory.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!